Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět
Co hledáte?
Smazat

reklama

reklama

Jak je to s těmi recepty?
Autor: profimedia.cz Jak je to s těmi recepty?
People

Playboy: trocha historie nikoho nezabije

Vydáno: 30.04.2018
Nejsem si zcela jist, že opakování je matkou moudrosti. Mám však docela jasno v tom, že konfrontace slov vyřčených před lety s dnešní realitou může pobavit.

„Když si vezmete pět kuchařů a každému dáte stejné suroviny, můžete si být jisti, že výsledný produkt bude u každého chutnat jinak. Profesionál to přesněji propeče, ochutí, jinak to položí na talíř. V poslední době řeším pořád nějaké žádosti o recepty. Přitom se snažím lidem vysvětlit, aby se vykašlali na recepty a svou energii věnovali pochopení suroviny.“ (Zdeněk Pohlreich, kuchař, listopad 2009)

„Mé podnikatelské krédo spočívá v tom, že pokud něčemu nerozumím, tak to prostě nedělám. Možná se vám může zdát, že vlastním hodně firem, ale při jejich zakládání jsem vždy reagoval na podněty zákazníků. A věřte mi, že v každé z nich se velmi dobře orientuji. Stejně tak vás mohu ubezpečit, že pokud někdo přijde s miliardovým byznysem například v oblasti komoditních derivátů, tak mu vysvětlím, že do toho nejdu, protože tomu nerozumím. Jsem zvyklý mít všechno pod kontrolou. Znám totiž cenu peněz.“ (Jaromír Soukup, majitel firem zabývajících se poradenstvím, září 2009)

„Ale já nejsem každý. Pokud bych splňoval definici ‚každého‘ člověka, asi bych se smířil se stavem věcí a nepustil se do budování politického hnutí. Občas mám dojem, že jsem z jiné planety.“ (Andrej Babiš, podnikatel, červenec 2013)

„To, že je svět založen na penězích, není přece nic nového. U nás platí, že ten, kdo si dokáže zaplatit, případně koupit média, rozhoduje o tom, kdo bude volen. K běžnému voliči se totiž dostávají informace přes masmédia a řada politiků dokáže umně využít toho, že lidé věří tomu, co si přečtou, uvidí nebo uslyší. Takže se nejedná o souboj myšlenek, ale o to, kdo toho voličům více nalže. A protože lež něco stojí, rozhodují peníze.“ (Tomio Okamura, předseda SPD, duben 2015)

„Nechci, aby někdo vstupoval do mého života a nutil mě, abych se řídil jeho zkušenostmi. Může mi je nabídnout, ale to je vše. Někdy se snažíme učit společnosti, které mají svou historii a jejich struktury fungovaly v dobách, kdy jsme u nás ještě lezli po stromech. Pokud budou někdy toužit po změně, měly by ji provést samy. Vývoz demokracie mi připomíná křížové války.“ (Milan Knížák, červenec 2015)

„Vzhledem k tomu, že i pád na dno může mít světlé stránky a být užitečný, má ODS neocenitelnou zkušenost. Pokud ustupuje koaličním partnerům a dělá politiku, které její volič nerozumí, dopadne to špatně. V současné době nevidím ani náznak toho, že by někdo z nás chtěl takový scénář opakovat. Pokud by k něčemu takovému začalo docházet, musel bych se velmi vážně zamyslet nad tím, zdali má vůbec smysl v politice pokračovat.“ (Petr Fiala, předseda ODS, červen 2016)

„Věřte mi, že až na docela úzký okruh lidí z mého nejbližšího okolí, na kterých mi opravdu záleží, je mi docela jedno, jestli jsou ze mě všichni hotoví nebo ne. Moc si toho nevšímám. Na akci v Rakousku byl nějaký agent, který neustále sledoval a vyhodnocoval sílu potlesku u jednotlivých závodníků, ale já takové věci vůbec neřeším. (Ester Ledecká, sportovkyně, únor 2017)

„I na vysoce postavených místech jsem potkala inteligentní lidi, kteří chtěli svou práci či politiku dělat dobře. Ale troufám si říct, že jsou v menšině. Je známým psychologickým zákonem, že většina lidí své IQ obvykle přeceňuje. A když jste navíc politikem, všichni vám podkuřují a lezou do pozadí, tomu dojmu, že jste neomylný, podlehnete neuvěřitelně rychle. A ztrácíte tím pádem soudnost. A tím se nevědomky stáváte nebezpečným.“ (Markéta Šichtařová, ekonomka, říjen 2017)  

Související témata: osobnosti , citáty