17. října 2018 15:50

Pětkrát příbuzní diktátorů

Reportér listu Bild Timo Lokoschat publikoval před časem reportáž o svém setkání s prasynovci nacistického vůdce Adolfa Hitlera žijícími v USA. Na světě však existují další rodinní příslušníci „celebrit“ Hitlerova ražení.

  • Jakov Džugašvili, pravnuk masového bolševického vraha Josipa Visarionoviče Džugašviliho, jehož běsnění si nezadalo s tím Hitlerovým, je umělec. Žije a tvoří v Gruzii, podle listu Globe and Mail přestává mít s příjmením hrůzného pradědečka problém. S jeho tvorbou se můžete seznámit prostřednictvím www.jugashvili.com.
  • Sličná Alessandra Mussolini je vnučkou italského diktátora a Hitlerova spojence Benita Mussoliniho. Promovaná lékařka, matka tří dětí, jejíž tetou je herečka Sophia Loren, se přes děsivý odkaz dědečka vydala na politickou dráhu. Po úspěchu na domácí politické scéně zasedla v roce 2014 za Berlusconiho partaj Forza Italia v Evropském parlamentu. Zastánkyně zrušení ekonomických sankcí vůči Rusku. Před rokem na parlamentní půdě vyčinila lidoveckému poslanci Tomáši Zdechovskému za jeho aktivity proti zavedení povinných kvót na uprchlíky.
  • Vědec Valentin Ceauşescu je synem v prosinci 1989 narychlo popravených rodičů, otce Nicolae Ceauşeska a matky Eleny. S politikou nechce mít potomek komunistických vůdců z pochopitelných důvodů nic společného, v rodném Rumunsku se věnuje jaderné fyzice.
  • Jaffar Amin je synem hrůzu rozsévajícího ugandského diktátora Idiho Amina. Jedenáct let působil jako manažer DHL, v současné době se věnuje práci v agentuře, jejímž klientem je mimo jiné letecká společnost Qatar Airways. Jeho názor na film Poslední skotský král, ve kterém ztvárnil jeho despotického tatínka Forest Whitaker natolik věrně, že za to dostal Oscara, není znám.
  • Sar Patchata je jedinou dcerou bývalého kambodžského hrůzovládce Pol Pota. Její otec byl jako vůdce Rudých Khmerů zodpovědný za vraždy víc než dvou milionů Kambodžanů, což ho řadí po bok kreatur kalibru Hitlera či Stalina. Dcera se věnuje vlastní rýžové farmě. V roce 2014 se Sar Patchata vdávala, u příležitosti svatby poskytla rozhovor novinám Daily Mail. Mimo jiné prohlásila, že pokud existuje posmrtný život, hodlá ho strávit se svým otcem.