3. září 2019 21:48

Patrik Kincl: „Jedu si do Londýna pro titul.“

V průběhu realizace pictorialu, který je součástí aktuálního čísla Playboye, měla Dominika Myslivcová statut dokonale střežené osoby. Vedle Petra Vojnara totiž garantoval její bezpečí bojovník MMA Patrik Kincl.

Playboy: Zápas v kleci, nebo focení pictorialu pro Playboy? Kincl: Vzhledem k tomu, že na rozdíl od focení pro Playboy mám už pár zápasů za sebou a v kleci se cítím jako doma, je odpověď jasná. I když se jednalo o cennou zkušenost, budu přece jen raději zápasit.

Playboy: Při boji je zapotřebí nemalá dávka improvizace, musíte reagovat na soupeře, zatímco při focení je všechno předem dané… Kincl: Může se to tak zdát, ale tady to pro mě byla přece jen první zkušenost. Navíc hned velký pictorial pro Playboy. Věřte mi, ve srovnání s focením před zápasy je to hodně velký rozdíl. Už proto, že jsem velkým fanouškem Playboye, magazín navíc nabízí ideální marketingovou platformu. Proto jsem nabídku, přes absenci jakýchkoli předchozích zkušeností, hned akceptoval.

Playboy: Jste tím typem bojovníka, který si počká, preferuje kontry, nebo chcete diktovat tempo? Kincl: Snažím se bojovat tak, aby zápas probíhal podle mého rytmu a tempa. Rozhodně se ale neženu za každou cenu do přestřelek s nejasným koncem. Umím být trpělivý.

Playboy: V MMA se v nemalé míře prosazují ženy, dovedl byste si představit Dominiku Myslivcovou v kleci, jak rozdává a přijímá rány? Kincl: Mám docela bujnou představivost, takže si dovedu představit ledaco.

Playboy: Takže když za vámi Dominika přijde s tím, ať ji připravíte na nějaký zápas, neměl byste s tím problém? Kincl: Pokud bych měl čas, žádný problém. Pozval bych Dominiku na trénink, během kterého bych se snažil odhadnout, jak moc jí MMA půjde.

Playboy: Má podle vás talent? Kincl: Těžko říct. Určitě by neměla problém s udržením optimální váhy.

Playboy: Jaký je váš názor na ženské MMA? Když vidím, jak letí pěst do obličeje hezké holky, tak u toho docela trpím. Kincl: Nějakou dobu mi trvalo, než jsem si na to zvykl. Teď už mě to baví. Ženské MMA zaznamenalo mimořádný progres, holky se drží taktického plánu…

Playboy: Mně se zase zdá, že před každým zápasem dostanou dívky řádnou porci syrového masa a do toho se ještě perou o kluka, kterého obě bezmezně milují. Kincl: Je pravda, že někdy je to hodně tvrdé a patřičně akční. My chlapi přece jen víc taktizujem, zatímco holky na to většinou vlítnou a děj se vůle boží.

Playboy: Jsou v MMA hezké dívky a ženy? Kincl: To je snad jasné…

Playboy: Dal byste mi tip na nějakou atraktivní bojovnici z Česka či světa, která by se mohla vyjímat dobře v Playboyi? Kincl: Snad se na mě nebudou hezké české holky zlobit, ale viděl bych to na Paige VanZant. Opravdu kočka! I když, kdyby se pro klec rozhodla Dominika...

Playboy: V polovině září vás čeká velký fight v Londýně. Jak to vidíte? Kincl: Tak teď to zrovna vidím jako ukrutnou dřinu. Ladím přípravu, shazuji. Ale jedu si pro titul nejprestižnější evropské asociace.