2. července 2018 15:59
Jan Kratochvíl

Pamela Anderson: Když se řekne Playboy…

První prázdninový den oslavila jedenapadesáté narozeniny nejslavnější záchranářka planety Pamela Anderson (v tomto případě nepovažuji zveřejnění data narození rozhodně za přitěžující okolnost). Vzhledem k tomu, že je blonďaté diva z Kanady historicky nejčastějším objektem zájmů tvůrců obálek Playboye, nabízíme malou retrospektivu…

Ďábel ve školní uniformě (říjen 1989)

Zatímco se tehdejší Československo bavilo „kůly v plotě“ a „bojlery“ prvního tajemníka ÚV KSČ Milouše Jakeše a v dalších zemích sovětského bloku se hroutil komunismus, ukázala v té době ještě nepříliš známá dívka z drsné Kanady, že i školní uniforma může být sexy. Rázem z toho byl titul Playmate of The Month.

Sexy Valentýn (únor 1991)

Do vydání prvního čísla československého Playboye zbývaly dva měsíce, když američtí kolegové oslavili prostřednictvím Pamely Anderson patřičně stylově svátek zamilovaných.

Hvězda nastupuje (červenec 1992)

Sovětský svaz byl minulostí, v Jugoslávii se válčilo a bylo jasné, že státní útvar Československo míří ke svému konci. Pamela Anderson se dostala ve stejné době na obálku Playboye jako hvězdička sitcomu Home Improvement a jako „Tool Time Girl“ vydržela dva roky. Pak přišla na řadu Pobřežní hlídka.

Svá mezi své (srpen 1993)

Pokud o spolupráci na propagaci svého filmu Coneheads, navíc prostřednictvím obálky Playboye požádá herecká hvězda kalibru Dana Aykroyda, odmítnout lze jen stěží.

C. J. Parker přichází (listopad 1994)

Plavovlasá diva v červených plavkách, kterou hltají každý týden desítky, ba i stovky milionů diváků celého světa, se nemusí bát ani konkurence v podobě Christiana Slatera či Quentina Tarantina. A už vůbec ne tehdejší supermodelky Elly Macpherson.

Šťastný nový rok (leden 1996)

Po roční odmlce patří Pamele první cover Playboye roku 1996, ve kterém čeští fotbalisté postoupili do finále fotbalového mistrovství Evropy. Jak vidno po dvaadvaceti letech, na českém fotbale se zub času podepsal mnohem znatelněji než na hvězdné záchranářce.

Dívejte se do očí (září 1997)

Pamela Anderson hodně jinak. A pořád patřičně sexy…

Konec sličné záchranářky (červen 1998)

Po pěti sezonách to Pamela Anderson v seriálu Pobřežní hlídka zabalila. Na obálce speciálu Playboye věnovaného seriálovému fenoménu se však v konkurenci nástupkyň rozhodně neztratila.

Jedeme dál… (únor 1999)

Jak vidno z titulku, nejen Pobřežní hlídkou byla, je a bude Pamela Anderson živa…

Agentka s povolením zabíjet (červenec 2001)

Osobně nepovažuji komediální seriál VIP, ve kterém se Pamela promění ze záchranářky C. J. Parker v tělesnou strážkyni Vallery Irons, za moc povedený. Na druhou stranu, proti gustu…

Sexsymbol (květen 2004)

Na další obálce Playboye se Pamela objevila po takřka tříleté odmlce, což je na její poměry nezvyklé. Jak praví titulek, role Kanaďanky coby „America’s favorite sexsymbolu“ pokračuje.

Black and white (leden 2007)

Tentokrát v černobílé podobě. Fakt dost dobrý… Možná až hustý, chtělo by se napsat.

Prostě dolce Pam (leden 2011)

Sladká Pamela aneb jak vstoupit stylově do nového roku.

Loučení, které se nekonalo (leden/únor 2016)

Před víc než dvěma lety oznámil americký Playboy konec nahoty na svých stránkách. Mělo se tak stát prostřednictvím coveru a dvanáctistránkového pictorialu s Pamelou. Česká redakce se v čele s Vladem Olexou proti nařízení bossů vzbouřila. A dobře udělala. Naštěstí nakonec zvítězil zdravý rozum.

Sdílejte článek
Štítky uniforma Kanada Československo Playboy Miloš Jakeš Pobřežní hlídka Východní blok Ústřední výbor Komunistické strany Československa Pamela Andersonová C. J. Parkerová