18. ledna 2019 19:20

Osudoví muži Kate Moss

16. ledna oslavila pětačtyřicáté narozeniny módní ikona Kate Moss. Přes nikterak oslnivých 170 cm a takřka anorektickou postavu se Kate záhy po vstupu na módní mola a před objektivy fotografů zařadila po bok supermodelek. A kdo v módním světě, ať se jedná o média, či návrháře, v minulých třech desetiletích s Kate nespolupracoval, jako by nebyl.

A tak hubená modelka kasírovala za den práce 10 tisíc dolarů, sto dnů trvající kontrakt s Calvinem Kleinem jí pak v roce 1992 přinesl závratné 4 miliony dolarů. A protože je Kate Moss snad vším možným, jen ne vzorem cudnosti, což ostatně potvrdila odvážným pictorialem pro Playboy, nafoceným v roce 2013 u příležitostí 60. narozenin magazínu, provázela její život řada slavných mužských protějšků. Zde je seznam těch osudových.

Leonardo DiCaprio | 1974

V roce 1993 randil v té době sice hezký, ještě však nepříliš slavný herec nejdřív s Bobbie Brown, hvězdou slavného hudebního videa Cherry Pie. Pak přišla na řadu devatenáctiletá Kate. Oba milostný románek, který spolu prožili v New Yorku, charakterizují jako „nic moc vzrušujícího“. Mimochodem, máme-li věřit rozhovoru, který poskytla Courtney Love irskému listu Hot Press, v 90. letech zkoušela s Kate, jaké to je, když to dělají holky s holkama.

Johnny Depp | 1963

S další hereckou hvězdou to bylo podstatně delší a komplikovanější. Nezkrotná diva a pirát z Karibiku to spolu táhli v letech 1994 až 1998. Kate v té době řešila mimo jiné problémy s drogami, v roce 2005 přišel list Daily Mirror s informací, podle které Kate Moss propadla kokainu. S kariérou modelky to v té době vypadalo všelijak.

Antony Langdon | 1968

Kate seznámila s kytaristou kapely Spacehog kamarádka Liv Tyler po rozchodu s Johnnym Deppem v roce 1998. Ačkoli muzikant přišel po třech měsících se snubním prstenem, Kate se na vdavky nějak necítila.

Lenny Kravitz | 1964

Zatímco se dal Johnny Depp dohromady s francouzskou kráskou Vanessou Paradis, vystřídala Kate Moss v roce 1999 v Kraviztově srdci a loži zpěvačku a herečku Natalii Imbrugliu. Vztah skončil po roce, Kate nahradila návrhářka šperků Devon Aoki.

Jefferson Hack | 1971

Zakladatele magazínů Dazed a Confused zaujal jeden rozhovor s Kate Moss v roce 2001 natolik, že se začal o supermodelku zajímat blíž. V následujícím roce se tehdy ještě šťastnému páru narodila dcera Lila Grace. Vztah se nakonec rozpadl, nicméně oba rodiče spolu kamarádí. Ostatně, Jefferson Hack byl hostem na svatbě Kate Moss a Jamieho Hince v roce 2011.

Jack Nicholson | 1937

Slavný herec a držitel tří Oscarů byl přece jen o nějaký ten rok starší, na druhou stranu Kate v roce 2004 nejspíš věděla, že není nad charizma a zkušenost. Zdroje z modelčina blízkého okolí pravily, že modelka chce zklidnit svůj život po boku někoho slavného a bohatého, přičemž Jack Nicholson splňoval obě kritéria.

Pete Doherty | 1979

V letech 2005–2007 přišla znovu řada na muzikanta, tehdejšího frontmana kapely The Libertines Peta Dohertyho. Na party u příležitosti křtu Peteho alba pořídili paparazzi fotky Kate Moss, jak má nos v bezprostřední blízkosti prášku připomínajícího kokain. Snímky zveřejnil Daily Mirror, modelčina kariéra byla opět na hraně. Hubená kráska podstoupila léčbu na známé klinice v Arizoně. Po měsíci se vrátila do Londýna, kde se jí dostalo podpory ze strany Eltona Johna a Stelly McCartney.

Jamie Hince | 1968

Prvním a zatím posledním mužem, který Kate „uhnal“, byl kytarista skupiny The Kills Jamie Hince. Mezi oběma to začalo jiskřit v roce 2007, po čtyřech letech došlo v roce 2011 na svatbu. Velkolepý obřad se odehrál na anglickém venkově, modelka se vdávala v šatech od Galliana, vlečku neslo patnáct družiček. Jenže v roce 2015 zazvonil zvonec a manželství byl konec.

Nikolai von Bismarck | 1987

O třináct let mladší syn kamarádky Debbie, prapravnuk sjednotitele Německa Otty von Bismarcka, začal s Kate Moss chodit po jejím rozvodu. Těší se z přezdívky Nic Nock a chodil na Harrow, školu s ročním školným 36 150 liber, kterou navštěvoval mimo jiné herec Benedict Cumberbatch. Živí se jako fotograf, před časem ho proslavila výstava o Etiopii, kterou podpořili také Ron Wood, Jerry Hall, Pixie a Bob Geldof. Nikolai přitom vzpomínal, jak bydlel v Etiopii ve stanu, který hlídaly děti se samopaly AK 47, a snídal kravskou krev. Když si se strážci zastřílel, stal se jedním z nich. Pokud Nikolai Kate omrzí, může se dostat do hry některý z trojice mladších bráchů.