13. ledna 2021 19:42

Nejkrásnější tváří světa je vojanda z Izraele

Společnost TC Candler vyhlašuje každoročně soutěž 100 nejkrásnějších tváří. Na konci loňského roku se stala poslední vítězkou devatenáctiletá modelka Yael Shelbia z Izraele. Na stupních vítězů se dále umístily thajská raperka a členka dívčí skupiny Black Pink Lisa a modelka Meika Woollard z Austrálie.

Izraelská kráska, toho času sloužící v armádě, neboť v židovském státě mají ženy vojenskou povinnost minimálně v délce 24 měsíců, absolvovala postupnou cestu na vrchol. V roce 2018 skončila v konkurenci stovek nejkrásnějších tváří planety na třetím místě, loni byla druhá. Ve stejném čase začala propagovat kosmetickou řadu Kylie Jenner.

Modeling versus ortodoxní víra

Celým jménem Yael Shelbia Cohen se narodila v městě Naharija v ortodoxní židovské rodině, s modelingem začínala před čtyřmi lety tradičně prostřednictvím selfie fotek na instagramu. Snímky zaujaly známou fotografku Marinu Moskowitz, která se rozhodla pořídit talentované dívence profi foto.

Ve stejný čas zahájila Yael studium na střední náboženské škole ve městě Ulpana, studia však provázely značné kontroverze. Vedení vzdělávací instituce totiž neslo nelibě kombinaci ortodoxní víry a modelingu, došlo na hrozbu dopisu ministrovi školství s cílem vyloučení Yael ze školy. Za dceru se ovšem postavila její rodina s tím, že při dodržování patřičných náboženských rituálů nemá s modelingem problém. Středoškolská studia krásné Yael se stala věcí veřejnou, do hry se vložila náboženské sekce izraelského ministerstva školství a úředníci se nakonec shodli s názorem rodiny. Mezitím nabírala kariéra Yael na rychlosti, brzy se jí začalo dostávat srovnání s izraelskými top modelkami, jako Shlomit Malka, Dorit Revelis a Sofia Mechetner. Zároveň se ale kombinace ortodoxního náboženství a modelingové branže jevila jako velmi náročná. Během kampaně v Miláně jedla Yael čtyři dny jen krekry, neboť nebylo v silách organizátora zajistit košer jídlo.

Kylie, Kim, Lionel...

Přesto si modelka nemohla a přes aktuální službu u vojenského letectva nemůže stěžovat na nedostatečnou pracovní vytíženost. Kromě zmiňované spolupráce s Kylie Jenner a další členkou rodinného klanu Kim Kardashian se před dvěma lety objevila po boku Lionela Messiho v kampani na kryptomobil Finney švýcarsko-izraelské společnosti Sirin Labs. Na úspěchu představení mobilu, které proběhlo v Barceloně, nezměnily nic ani lehké fyzické disproporce hlavních hvězd, neboť Yael je o hlavu vyšší.

Loni se úřadující nejkrásnější tvář roku představila v izraelském televizním seriálu Palmach. Jeho děj se odehrává v roce 1946, tedy dva roky před oficiálním vznikem židovského státu, kdy sionisté tajně budovali ozbrojené složky.

Lásku ani covid-19 nezastaví

Dívka s nejkrásnější tváří na světě má i dobrý vkus. Před dvěma lety začala randit s americkým podnikatelem Brandonem Korffem, jehož otcem je miliardář a mediální magnát Sumner Murray Redstone, mimo jiné majitel Viacom CBS. Důkazem zatím stále nehynoucí lásky mladého páru je příběh z loňského léta, kdy agentura AP informovala o mladíkově deportaci z Izraele. Brandon totiž získal výjimečné povolení navštívit zemi, když jako důvod uvedl návštěvu bratra, vojáka izraelské armády. Vedle toho si odskočil za svou přítelkyní, čímž se provinil proti přísným koronavirovým opatřením. Při pohledu na ladné křivky jeho lásky lze ovšem podstoupené riziko a smíření se s trestem dost dobře pochopit.