návrat zpět
Co hledáte?
Smazat

reklama

reklama

Autor: Playboy Ukraine
People

„Můžete zničit naše domovy a naše životy – nikdy neztratíme vůli být svobodní.“

Vydáno: 06.09.2022
Autorem vzkazu Kremlu je šéfredaktor ukrajinské edice Playboye Vlad Ivaněnko, učinil tak v e-mailovém rozhovoru, který poskytl německé kolegyni Nině Habres. Interview proběhlo u příležitosti oslav jedenatřicátého výročí dne nezávislosti, zároveň uplynulo šest měsíců od ruského útoku.

„Zažili jsme hrůzu, apatii, depresi, noční můru,“ píše Vlad, který od začátku ruského útoku neopustil Ukrajinu a byl mimo jiné svědkem dvou explozí zhruba 500 metrů od svého domova. Neustále útoky a násilí neotřásly jeho psychikou a je rád, že zvuku sirén s postupem času ubylo. „Předtím jsme je poslouchali téměř každou hodinu. Nejedná se zrovna o nejlepší zvuk na světě, člověk si těžko zvyká. Stále čelíme proudu informací o explozích v regionech. Ale zároveň se nám dostává víc zpráv o úspěších naší armády, což zvyšuje naše sebevědomí a touhu tvořit. Nyní jsme si jisti naším vítězstvím. Je tomu tak nejen díky pomoci celého světa, stali jsme se tvrdšími, silnějšími, sebevědomějšími.“

Vydavatel a šéfredaktor ukrajinské edice Playboye Vlad Ivaněnko už v březnu oznámil, že „tak krásný časopis nezavřou kvůli partě šílenců.“
Autor: @Vlad Ivanenko @vladmegavlad Vydavatel a šéfredaktor ukrajinské edice Playboye Vlad Ivaněnko už v březnu oznámil, že „tak krásný časopis nezavřou kvůli partě šílenců.“

Playboy vychází na Ukrajině 15 let, Vlad převzal post šéfredaktora po čtyřech letech. Obsah tvoří spolu s deseti zaměstnanci a třemi desítkami spolupracovníků. Hned v březnu oznámil, že „tak krásný časopis nezavřou kvůli partě šílenců,“ jak ovšem dodal, bude nutno přijít s novou koncepcí, předválečný obsah je minulostí.

Hned v dubnu redakce vydala speciál Playboy: The War, jehož obsah dokumentuje válečné události. Na jeho stránkách naleznete fotografie z ostřelování Mariupolu, Charkova a Černihivu, nechybějí záběry z charkovské porodnice, protileteckých krytů, obyvatel skrývajících se v metru, masakr v Buči.

Podle redakce se zdrojem inspirace stalo hrdinství obránců země a neuvěřitelná odvaha obyvatel. „Ano, tento obsah přesahuje standardy Playboye, ale chceme popsat a ukázat světu, co se na Ukrajině děje. Číslo líčí nelítostnou válku, kterou musí svět zastavit. Ukazuje nadlidskou odvahu a slzy zoufalství. A taky naši nekonečnou touhu po vítězství.“

V dubnu redakce ukrajinského Playboye vydala speciál Playboy: The War, jehož obsah dokumentuje válečné události.
Autor: Playboy Ukraine V dubnu redakce ukrajinského Playboye vydala speciál Playboy: The War, jehož obsah dokumentuje válečné události.

Je pak na čtenářích, aby určili cenu, která se pohybuje v rozmezí od 10 do 200 eur. Prostředky z prodeje čísla s nepopiratelnou historickou hodnotou budou použity na humanitární pomoc, koupi léků a sanitek. „Nikdo by neměl pochybovat o tom, že žijeme v době, ve které se píše historie. Neměli bychom dovolit, aby v budoucnu vyšly podobné speciály. Jsem si naprosto jistý tím, že se brzo vrátíme ke svým předchozím životům a zájmům,“ říká Vlad Ivaněnko.  

Během září plánuje šéfredaktor ukrajinského vydání Playboye obnovit činnost na sociálních sítích, s redakcí a spolupracovníky udržuje pravidelný kontakt. „Konverzace se točí kolem toho, jak se máme, bavíme se o speciálních projektech.“ Jedním z nich je založení humanitární organizace Women Stay Strong. „Od prvních dnů války ukrajinské ženy a dívky trpí událostmi na Ukrajině: rány na tvářích, na tělech, ztracené končetiny, popáleniny, jizvy. Chceme svět upozornit na cenu, kterou Ukrajina a její obyvatelé v této válce platí a zároveň ukázat našim ženám, že zůstávají nejkrásnější na světě.“ Cílem projektu je zisk finančních prostředků na vybudování speciálního rehabilitačního centra.

Související témata: Ukrajina , playboy , Vlad Ivaněnko , speciál , válka