Na titulní straně říjnového vydání září Sandra, vámi zvolená vítězka castingu Hledáme Playmate 2024. O své cestě za úspěchem vypráví exkluzivně pro Playboy Daniel Vávra, autor herních klasik a bestsellerů. Playboy také zjistil, co inspiruje olympijského kanoistu Martina Fuksu, čím se stal tak kontroverzní Elon Musk i proč máme strach z umělé inteligence. A to není zdaleka vše. Najdete tu luxusní automobily, tipy na zdravý životní styl, něco k zamyšlení a samozřejmě krásné ženy...
V posledních letech se stalo jedním z nejvíce užívaných slovo migrace neboli cesta za lepším životem. Přiznávám, že z pozice člověka, který si je sice vědom toho, že například ve Švýcarsku či v Lichtenštejnsku je líp než v Česku, přesto však zde setrvávám, jsem vůči ekonomickým migrantům zaujatý. Jenže není migrant jako migrant.
Stačí zadat do vyhledavače „famous immigrants“. Člověk brzy nabude dojmu, že významní lidé imigrují pouze do USA. Namátkou, za velkou louži se v minulosti uchýlili například Albert Einstein (Německo), Sergey Brin (Rusko), Levi Strauss (Německo), Dikembe Mutombo (Kongo), Joseph Pulitzer (Maďarsko), Oscar de la Renta (Dominikánská republika) či Madeleine Albright (Československo). Na první pohled se jedná o poněkud nesourodou „migrační směs“. Zatímco držitel Nobelovy ceny za fyziku Albert Einstein emigroval do USA, neboť mu v rodné vlasti hrozila fyzická likvidace, Sergey Brin a Oscar de la Renta toužili po prostředí, ve kterém mohou nejlépe realizovat své vize. A Dikembe Mutombo chtěl hrát v NBA nejlepší basketbal na světě. Každopádně všechny osobnosti spojoval záměr být své nové vlasti užitečnými. A tak by to asi mělo být…
(Text Dějiny lidstva jsou dějinami migrací – tak proč se pořád divíme,“ čtěte v lednovém Playboyi)