4. září 2020 19:36

Kimberly Guilfoyle: Demokraté na pozoru?

Jednoznačnou politickou událostí letošního roku jsou volby v USA, kde proti sobě na podzim stanou obhájce postu nejmocnějšího muže světa Donald Trump, zatímco v roli vyzyvatele se představí demokratický kandidát Joe Biden.

Jak tomu bývá v USA zvykem, součástí předvolebního boje jsou i rodinní příslušníci, ostatně média právě řeší vztah mezi první dámou Melanií (1970) a první dcerou Ivankou (1981). O tom, jak se obě dámy snášejí, vypovídá text publikovaný v britském deníku Daily Mail čerpající z životopisu Melanie Trump Tajný příběh. Autorka Mary Jordan z jinak celkově protitrumpovského listu The Washington Post píše, jak Melanie přezdívá dceři svého chotě Princezna, zatímco Ivanka říká své maceše Portrét. Stojí totiž, hezky vypadá, ale nic neříká.

Poněkud ve stínu sestry Ivanky zůstává údajně česky plynule hovořící celým jménem Donald John „Don“ Trump jr. (1977), prvorozený plod lásky tehdejšího amerického podnikatele Donalda a české modelky Ivany. V současné době působí jako výkonný ředitel Trump Organization. Řeč ale nebude o něm, leč o jeho pozoruhodné aktuální partnerce Kimberly Guilfoyle (1969). Celoživotně ambiciózní bruneta se totiž může projevit v předvolebním klání jako trumfové eso.

Žena zákona

Kimberly nepochybně ví, o čemž je život. Matka Mercedes, profesí učitelka, zemřela v jejích jedenácti letech, dceru a syna vychovával otec, irský imigrant Tony. Republikánkou se stala v čase vysokoškolských studií, na která si přivydělávala jako modelka ve službách amerického obchodního řetězce Macy’s a světově proslulého výrobce spodního prádla Victoria’s Secret. Po absolvování právnické fakulty se mladá Kimberly nerozhodla pro advokacii, leč pro státní sektor. Nejdříve působila čtyři roky jako zástupce okresního prokurátora v Los Angeles, v roce 2000 se přestěhovala do San Franciska a nastoupila na tamní okresní prokuraturu. S rolí státní zástupkyně se vypořádala v roce 2015 prostřednictvím knihy s názvem: Making the Case: How to be your own Best Advocate.

Do rozvodové řeky vstoupíš

V roce 2001 se státní zástupkyně Kimberly poprvé provdala, šťastným mužem se stal Gavin Newsom (1967). Úspěšný politik působil v letech 2004 až 2011 jako starosta San Franciska, aby byl posléze (2011–2019) zvolen 40. guvernérem Kalifornie. Jednalo se o zajímavý svazek, neboť republikánka pojala za chotě rigidního demokrata, přičemž tato skutečnost bývá dnes Trumpovi předhazována konzervativním křídlem jeho strany. V roce 2006 se manželství rozpadlo a Kimberly svého úspěšného ex nešetří. Například v době jeho působení na postu guvernéra hovořila o Kalifornii jako o „zemi parků plných použitých jehel“.

Ještě v roce rozvodu se znovu vdala za newyorského designéra, výrobce a prodejce luxusního nábytku Erika Villencyho. Svazek, ze kterého vzešel syn Ronan Anthony, vydržel tři roky.

New York, New York

V roce 2004 se Kimberly přestěhovala do New Yorku a zároveň zahájila dráhu televizní komentátorky a moderátorky. Na specializované TV Court spolupracovala na pořadu Both Sides, vedle toho působila jako právní analytička CNN. V roce 2006 nastoupila na plný úvazek do televizní stanice Fox News, ve které moderovala víkendovou show The Lineup. V období 2011–2018 byl její doménou pořad The Five. Jak informoval server businessinsider.com, pořídila si v New Yorku v roce 2014 na Upper West Side byt se čtyřmi ložnicemi za 3,4 milionu dolarů.

Své účinkování ve Fox News Kimberly ukončila na jaře 2018. Podle The Huffington Post byla důvodem konce její loajalita vůči bývalému šéfovi stanice obviněnému ze sexuálního zneužívání.

Je čas vyhrát

Se svým současným partnerem Donaldem Trumpem jr. se státní zástupkyně a televizní hvězda v jedné osobě zná minimálně třináct let, důkazem toho jsou fotografie z roku 2007, na kterých pózuje s juniorem a jeho tehdejší ženou Vanessou. V roce 2016 se potkala v Trump Tower se členy týmu budoucího překvapivého prezidenta, což zavdalo příčinu ke spekulacím ohledně jejího možného angažmá v roli tiskové mluvčí prezidenta.

S jeho prvorozeným synem se objevila poprvé na veřejnosti v lednu 2018 na večírku pořádaném u příležitosti Trumpovy inaugurace. V červnu se pár „představil“ oficiálně na instagramu, svět se tak dozvěděl o společné návštěvě koncertu rockové kapely Poison.

Na konci září objela s Donaldem jr. několik států s cílem podpory republikánských kandidátů. V dubnu loňského roku oznámila prostřednictvím twitteru své členství v týmu pro znovuzvolení Donalda Trumpa. „Je čas jít do práce a vyhrát pro Ameriku v roce 2020,“ napsala tehdy z pozice hlavního poradce. Podle New York Times, který Trumpa rovněž nemusí, měl prezident Kimberly požádat, aby se ujala fundraisingu neboli lidově řečeno shánění peněz.

Demokraté ničiteli Ameriky

V červnu se objevila v médiích zpráva ohledně jejího pozitivního testu na covid-19, která vyvolala obavy z šíření koronaviru v Bílém domě. Část sdělovacích prostředků si vychutnala prezidenta i jeho syna, oba totiž patřili k odpůrcům nošení roušek.

Tento drobný prohřešek však Kimberly dohání svou bezmeznou loajalitou. Na veřejnosti se v souvislosti s Joem Bidenem vyjadřuje ve smyslu, že demokraté chtějí zničit Ameriku, ukrást svobodu a ovládat mysl každého z obyvatel. Média komentovala jeden z jejích projevů ve smyslu, že by se demokraté měli mít na pozoru. Uvidíme.