25. června 2019 18:22

Kamil Rudolf nemá malé cíle

Přestože je Ostrava známa spíš tvrdou muzikou, kterou tvrdí heavymetalová legenda Citron, prostoru se v čím dál větší míře dostává rovněž dalším žánrům. Třeba elektronické hudbě prezentované festivalem Beats for love.

Nápad uspořádat festival, který se dnes těší minimálně středoevropskému věhlasu, napadlo Kamila Rudolfa dva roky před jeho prvním ročníkem. „Chtěli jsme s přáteli uspořádat velký taneční event, jaké se konají jinde po Evropě. A když se pak ukázala možnost uspořádat festival v industriální oblasti Dolních Vítkovic, nebylo co řešit. Protože i elektronická hudba vzešla z industriálního prostředí,“ vysvětluje Kamil Rudolf okolnosti pořádání prvního ročníku festivalu. Kamil je mimo jiné i majitel nejstaršího domácího rockového klubu Stoun ve Frýdku-Místku. Jeho první ročník se konal v roce 2013 s návštěvou 20 tisíc lidí.

Po šesti letech je návštěvnost dvojnásobná a bude nejspíš ještě líp. Kamil Rudolf totiž dělá jen to, co ho baví, čemuž odpovídají i výsledky jeho snažení. Nápady v podobě zimního festivalu, případně exportu Beats for love za hranice země, tak mají reálný základ.

(Rozhovor s Kamilem Rudolfem čtěte v červencovém čísle Playboye)