8. července 2019 20:46

Happy Birthday to You...

Podle režiséra Woodyho Allena „není pravou zkouškou zralosti věk, ale jak zareagujete, když se probudíte na ulici v centru a na sobě máte jen spodky“. Troufám si odhadovat, že žádná z níže uvedených osobností, která bude v průběhu července slavit kulaté narozeniny, nemá s tímto tvrzením problém.

9. července

Tento den letos slaví pětapadesáté narozeniny Courtney Love a Gianluca Vialli. Oslavenkyně, herečka, kytaristka, textařka a vdova po šéfovi kapely Nirvany Kurtu Cobainovi, je podle magazínu Rolling Stone „nejkontroverznější ženou v historii rocku“. Na otázku, kde je Kurt, který si před pětadvaceti lety upálil brokovnicí hlavu, odpověděla, že musel jít, aby se stal andělem. Gianluca Vialli patřil svého času mezi nejlepší fotbalové forvardy planety, v sezoně 1995/1996 vyhrál s Juventusem Turín Ligu mistrů.

11. červenec

Jednomu z nejváženějších módních návrhářů historie Giorgiovi Armanimu bude pětaosmdesát. Před pětačtyřiceti lety založil společnost Giorgio Armani S. p. A., která dnes funguje pod názvem Giorgio Armani. Zároveň představil své pánské, troufám si říct, ikonické sako. Jeho jméno je spojeno rovněž s parfémy, brýlemi, gastronomií a hotelnictvím. „Když se homosexualita vystavuje na odiv extrémně ve stylu: Ach, víte, jsem homosexuál, to není nic pro mě. Muž má být mužem,“ konstatoval moudře dolarový miliardář.

13. červenec

Nejslavnější filmový archeolog světa Indiana Jones a vesmírný pilot Han Solo ze série Star Wars sice neslaví klasické kulatiny, 77. narozeniny Harrisona Forda ale stojí určitě za zmínku. Mír podle jeho názoru neznamená nepřítomnost války, ale přítomnost spravedlnosti.

16. červenec

Slavit kulatiny budou dva úspěšní sportovci, byť Gareth Bale (30) neprochází zrovna snadným obdobím. Historicky nejúspěšnější velšský fotbalista má sice ve sbírce čtyři vítězství v Champions Leaugue, nicméně představa, že to bude právě on, kdo v barvách Realu Madrid nahradí Cristiana Ronalda, se letos ani zdaleka nenaplnila. Na druhou stranu roční příjem 15 milionů eur představuje solidní náplast na fotbalovou bolístku. Španělský cyklistický fenomén Miguel Indurain (55) bude nepochybně v den narozenin sledovat Tour de France. V letech 1991–1995 totiž Starou dámu vyhrál.

24. červenec

Za všech okolností sexy Jennifer Lopez by padesátku určitě nikdo nehádal, ale je to tak. Kromě herecké kariéry se JLo prosadila rovněž jako tanečnice, zpěvačka, modelka a módní návrhářka. Její song We Are One (Ole Ola) se stal v roce 2014 oficiální znělkou brazilského světového šampionátu ve fotbale. Zastává názor, že od druhých dostane přesně to, co jim samá dá.

26. červenec

Pětapadesáté narozeniny oslaví držitelka Oscara za nejlepší herečku ve filmu Zrození šampiona (2009) Sandra Bullock. Jako jediný herec historie obdržela paní Sandra během jediného roku Oscara a zároveň Zlatou malinu v kategorii Nejhorší herečka. Pro obě ceny si přišla osobně. Herečka věří v karmu, vždycky totiž dostane, co vyšle – ať už je to dobré, nebo špatné.