Na titulní straně říjnového vydání září Sandra, vámi zvolená vítězka castingu Hledáme Playmate 2024. O své cestě za úspěchem vypráví exkluzivně pro Playboy Daniel Vávra, autor herních klasik a bestsellerů. Playboy také zjistil, co inspiruje olympijského kanoistu Martina Fuksu, čím se stal tak kontroverzní Elon Musk i proč máme strach z umělé inteligence. A to není zdaleka vše. Najdete tu luxusní automobily, tipy na zdravý životní styl, něco k zamyšlení a samozřejmě krásné ženy...
Jak praví jedno moudro, je lepší se dobře oběsit než špatně oženit. Své o tom ví od konce loňského roku rovněž šejk Muhammad bin Rášid Ál Maktúm (72), jeden z pohádkově bohatých vládců Dubaje. Soud v Londýně totiž rozhodl o tom, že své šesté a nejmladší manželce, sedmačtyřicetileté dceři bývalého jordánského krále Husajna, zaplatí v rámci rozvodového vyrovnání 251,5 milionu liber.
Celkově pak vcelku dramatický konec manželství vyjde šejka Muhammada na 554 milionů liber, přičemž verdikt potvrdil slova, která v roce 2015 vyřkl v rozhovoru pro deník The Guardian specialista na rozvody, právník Mark Harper: „Každý, kdo má hodně peněz, raději pohne nebem a zemí, jen aby se vyhnul rozvodu v Anglii, která je velmi štědrá k původně slabší straně.“ Další rozvodová právnička Aješa Vardag pak v rozhovoru pro stejný list dokonce mluvila o Anglii jako o „fantastické jurisdikci pro manželky bohatých partnerů usilujících o rozvod“.
Krvácející miliardáři
V souvislosti s rozvody na území Velké Británie je totiž známo, že angličtí soudci dospějí většinou k názoru, že v rámci rozvodového vypořádání má protistrana právo až na polovinu společného majetku. Je tomu tak především díky precedentnímu rozsudku White versus White z roku 2000, kdy soudce rozhodl o tom, že byť majetek v hodnotě 4,6 milionu liber nabyl svou prací převážně pan White, manželka dostane 40 procent. A protože příklady táhnou, zaplatil v roce 2014 známý a vážený britský investor sir Christopher Hohn své exmanželce v rámci rozvodového vyrovnání 337 milionů rovnajících se polovině majetku. Podle listu Daily Telegraph se tak stalo poté, co soud konstatoval, že sir Christopher sice vydělal peníze sám, nicméně jeho podnikání probíhalo ve znamení partnerství s americkou manželkou Jamie Cooper-Hohn. Velmi spokojená s rozsudkem pak odešla o tři roky později od soudu i paní Tatiana, které její manžel, ruský oligarcha Farchad Achmedov, musel vyplatit 453 milionů liber, tedy necelou polovinu společného jmění. Vzhledem k tomu, že šejk Muhammad zatím nastřádal čtyři miliardy liber, nedopadl ve srovnání s výše uvedenými, nejspíš nepříliš šťastně rozvedenými, zas až tak špatně. Na druhou stranu, ve hře zůstává dalších pět žen.
Muhammad bin Rášid Ál Maktúm nedopadl, co se týče rozvodového vyrovnání, ve srovnání s některými jinými zas až tak špatně. Na druhou stranu, ve hře zůstává dalších pět žen.
Muhammad bin Rášid Ál Maktúm nedopadl, co se týče rozvodového vyrovnání, ve srovnání s některými jinými zas až tak špatně. Na druhou stranu, ve hře zůstává dalších pět žen.
Z nevěry žádné závěry
Čerstvě rozvedená princezna Hája bint al-Husajn má tak podle serveru BBC po rozvodu dostatek finančních zdrojů na provoz dvou luxusních nemovitostí v hodnotě mnoha milionů liber. Zatímco první z nich se nachází na lukrativní adrese poblíž Kensingtonského paláce, za hlavní sídlo zvolila šejkova exmanželka Eghamu v hrabství Surrey. Stejně tak má emírova bejvalka jistotu finančních prostředků na zajištění bezpečnosti své a svých dětí, kvalifikovanou ochranku, obrněná vozidla, nechybějí zdroje na dovolené, chůvy, luxusní zdravotní péči, strádat určitě nebudou ani domácí mazlíčci.
Soudce uznal oprávněnost obav princezny, na základě kterých v roce 2019 utekla od pohádkově bohatého emíra poté, když zjistila, že její choť nechal v rozporu s přáním dvou dcer z předchozích vztahů obě dívky dopravit do Dubaje. A byť se v Anglii cítila bezpečně, její psychiku nabourávaly výhrůžky ve smyslu: „Dostaneme vás kdekoli.“ Proto soudce Moor nabyl přesvědčení, že princezně i oběma dětem hrozí reálné nebezpečí, a to nejen ze strany vlivného exmanžela, ale také teroristických skupin.
Soud rovněž rozhodl o nelegálnosti „nabourání“ do mobilů princezny, členů její ochranky a týmu právníků. Stalo se tak prostřednictvím spywaru Pegasus z produkce izraelské společnosti NSO Group. Šejk Muhammad sice jakoukoli účast na akci včetně použití nelegálně získaných odposlechů popřel, soud však nepřesvědčil.
Na konečný rozsudek naopak neměl vliv ani románek princezny, která nasadila emírovi parohy s britským bodyguardem. Naopak soud vzal v potaz její psychickou újmu, neboť se stala terčem vydírání ze strany čtyř členů ochranky. Těm za mlčení platila mimo jiné z účtů svých dětí. Princezna Hája v této souvislosti uvedla, že kvůli zabránění úniku nejspíš velmi choulostivých informací prodala šperky za víc než milion liber.
Čerstvě rozvedená princezna Hája bint al-Husajn bude mít po rozhodnutí soudu dostatek finančních zdrojů téměř na cokoliv.
Zdroj: profimedia.cz
Čerstvě rozvedená princezna Hája bint al-Husajn bude mít po rozhodnutí soudu dostatek finančních zdrojů téměř na cokoliv.
Zdroj:
profimedia.cz
Hodně dobrá partie
Soudce Philip Moor dál svůj verdikt postavil na dosavadním životním standardu princezny Háji. Královská dcerka si například zvykla na čerstvé jahody za dva miliony liber ročně. Kromě toho po dobu manželství inkasovala na úhradu nákladů každoročně 83 milionů liber, každý z dvou potomků, tedy čtrnáctiletá dcera a devítiletý syn, dostával roční kapesné 5,6 milionů liber. Dále musí dubajský šejk v rámci vyrovnání zaplatit své ex milion liber za šaty kategorie haute couture, stejná částka pak padla za automobily, které zůstaly rovněž v Dubaji. Na 13,6 milionu liber vyjdou Muhammada bin Rášida šperky, dalších 5 milionů padne na koně, kterých se princezna v důsledku musela rovněž vzdát. Emírova ex tak nebude mít evidentně o nápadníky nouzi.