10. srpna 2018 18:07

Donald Trump v tom není sám

Jak je známo, má Donald Trump trable kvůli údajné lovestory s bývalou Playmate Karen McDougal. Příběh se měl navíc udát těsně poté, co budoucí prezident pojal za choť paní Melanii. Na druhou stranu, Karen není ani zdaleka jedinou osudovou ženou v americké politice.

  1. Mildred Baena (1961, USA) Díky své hospodyni zažil bývalý kulturista, guvernér Kalifornie a stále aktivní herec to, co se poštěstí jen málo mužům. Během několik dnů se mu totiž na podzim 1997 narodili dva synové – Christopher a Joseph. Z druhého, nemanželského syna ovšem Arnold až tak velkou radost neměl. Paní Mildred vzorně spolupracovala, jako otce svého synka uvedla manžela Rogera. Postupem času se však Joseph začal stále víc podobat slavnému biologickému otci. Kromě toho se po rozvodu rodičů odstěhoval s matkou do luxusního domku s bazénem. Svalovcova choť Marie Shriver, jinak neteř J. F. K., se proto jednoho dne vypravila k hospodyni na návštěvu a obě dámy si popovídaly o životě. Pak už nebylo co řešit. Týden po rozchodu v květnu 2001 přišel Arnold s prohlášením, ve kterém se přiznal k nemanželskému synovi. Zároveň se omluvil choti a čtyřem dětem.
  2. Paula Broadwell (1972, USA) Do osidel lásky spadl i šéf CIA. Nejdřív začal generál David Petraeus se studentkou, která si ho vybrala za objekt diplomové práce, běhat kolem řeky Potomac. Pak se šťastně ženatý veterán z Iráku dozvěděl, že o něm Paula napíše rovnou knihu. Za tímto účelem ho několikrát navštívila v Afghánistánu. V roce 2011 se generál Petraeus stal šéfem CIA a na scéně se objevila vdaná matka tří dětí a manželka úspěšného chirurga Jill Kelley, mimo jiné známá nového šéfa zpravodajské služby. Po čase začala dostávat paní Jill od neznámého zdroje výhružné maily. Do věci se vložila FBI a dospěla k zjištění, že autorkou zpráv je Paula, žijící v představě, že jí paní doktorová „dělá“ do šéfa CIA, který odmítá dále akceptovat její nekonečné milostné vzplanutí. Mezitím agenti objevili v počítači zhrzené milenky lechtivou korespondenci s generálem Petraeusem. Mimo jiné vyšlo najevo, že Paula „běhala“ v generálově pracovně i pod stolem. David Petraeus nakonec v listopadu 2012 na svou funkci rezignoval.
  3. Marilyn Monroe (1926, USA) Nejvíce sexy herečka všech dob měla na počátku 60. let minulého století chodit jak s prezidentem USA J. F. Kennedym, tak s jeho bratrem Robertem. Poměr s J. F. K. dostal oficiální podobu v květnu 1962. Marilyn tehdy náhle zmizela z natáčení, aby se v hodně sexy šatech zjevila na narozeninách prezidenta a zapěla Happy Birthday, Mr. President. Exmanželka baseballové hvězdy Joea DiMaggia (1954) a dramatika Arthura Millera (1954) vlétla do vztahu s prezidentem s takovou razancí, že Kennedymu nezbylo než vztah ukončit. V roce 1962 byla Marilyn Monroe nalezena ve svém bytě mrtvá. V této souvislosti se objevily spekulativní teorie, podle kterých mohl stát za jejím dosud ne zcela vyjasněným úmrtím státní zájem.
  4. Monica Lewinsky (1973, USA) Hned při prvním setkání prezidenta USA Billa Clintona s mladou stážistkou to v roce 1995 zajiskřilo. Po čase se Monica stala pravidelnou návštěvnicí prezidentovy soukromé studovny v Oválné pracovně. V dubnu 1996 byla snaživá stážistka přesunuta z Bílého domu do Pentagonu a pro prezidenta tím románek skončil. Jenže zhrzené děvče o svém vztahu povědělo kamarádce. Ta si dojemný příběh nahrála a s jeho obsahem seznámila natěšeného ambiciózního státního zástupce Kennetha Starra. Při prvním výslechu Monica intimní vztah s prezidentem sveřepě popírala, prezident Clinton taktéž. Vyšetřovatel však pomocí FBI vyvinul na Moniku patřičný tlak, včetně nabídky imunity. Za tu dostal v červenci 1998 šaty potřísněné spermatem. Analýza DNA prokázala, že se jedná o ejakulát Billa Clintona. Prezident ovšem přišel s originální obhajobou. Monica mu poskytovala pouze orální sex a ten přece nemá s pohlavním stykem nic společného. V únoru 1999 měla stejný názor většina amerických zákonodárců. Impeachment neboli sesazení prezidenta se proto nekonal.