21. ledna 2019 19:20

DJ Enchantress: čarodějka, která to má trochu jinak...

Loni v létě se mi shodou okolností poštěstilo zúčastnit se jisté taneční akce. To, že jsem ve zdraví přežil asi dvě hodiny ve společnosti o několik generací mladších osob za „poslechu“ zvuků, které nejsem schopen identifikovat, neboť mi splynuly v jediný, nekonečný, považuji za jeden z důkazů vlastní nezničitelnosti. V pravost sloganu Co tě nezabije, to tě posílí, věřím i po rozhovoru s hvězdou DJ branže, slečnou Enchantress.

Profesionálním DJ se člověk musí narodit, nebo je jím může stát? Jsem všestranný talent. Teď mě zrovna baví tohle.

Kdy tě napadlo, že by ses mohla živit jako DJ? Když jsem zaregistrovala, že na každé party stojím před DJ a diriguji ho. Usoudila jsem, že je nejvyšší čas to vzít do vlastních rukou.

Jedná se o profesi na slušné uživení? Pro jednoho dost, pro druhého málo. Ale ten sociální status je tam pokaždé! Party si užiješ nejlépe jako DJ.

Tvoje profese se musí systematicky budovat, nebo člověk může vyletět jako kometa? Systematicky si buduji playlist, denně poslouchám a vybírám novou hudbu. Když je party super, tak zářím víc než kometa.

Je těžší se dostat v DJ branži nahoru, nebo se na vrcholu udržet? Řekla bych, že je to hodně individuální. Záleží na míře talentu. A taky na tom, kolik energie jsi ochoten obětovat, aby ses dostal na vrchol a udržel se tam. A stejně, jako je to snad v každé branži, rozhoduje i u nás v nemalé míře štěstí.

Co se pro DJ rovná vrcholu? Je to individuální. Mně stačí, když se lidi baví, mám aplaus, sklízím komplimenty.

Tři zlomové okamžiky dosavadní kariéry? Určitě hraní na Ibize. Potom asi rezidence v Le Clanu. Na třetí zlomový okamžik stále čekám, protože mám to nejlepší teprve před sebou.

Jak vypadá patero „svatých“ přikázání správného DJ? V první řadě: nepoužij předehraný set! Mixuji naživo, je to mnohem větší adrenalin, a o to v naší profesi jde. Jinak žádné svaté přikázání nemám. Asi je to tím, že jsem Enchantress… My čarodějky to totiž máme dáno trochu jinak.

Zkus mi vysvětlit jako někomu, komu zní všechno stejně, jak rozliším průměrného DJ od nadprůměrného a skvělého? Tak o průměrném ani nevíš. S nadprůměrným se dobře bavíš. Se skvělým pak zapomeneš, kde jsi a co tam děláš.

Do které kategorie řadíš sebe? Kategorie? Nerada se někam zařazuji, čili to kategoricky odmítám. Stačí mi nadšené publikum.

Kam bys mě vzala ve snaze přesvědčit mě jako člověka, kterému tvoje muzika nic neříká, že se jedná o pravé ořechové? Ty jsi člověk? Pokud ti moje muzika nic neříká, je to jako když beduín vysvětluje na Sahaře Eskymákovi, že pravé ořechové je velbloud.