13. listopadu 2018 16:53

CR 7 nejsledovanější osobností instagramu

Cristiano Ronaldo má za sebou rok jako na houpačce. Nejdřív dopomohl Realu Madrid k dalšímu triumfu v Lize mistrů. Pak přišlo rozpačité ruské mistrovství světa a senzační přestup do Juventusu. A nakonec se musel hvězdný Portugalec smířit s tím, že ho z trůnu nejlepšího hráče světa sesadil bývalý spoluhráč z Realu Luka Modrić.

Tím ovšem pro CR 7 trable zdaleka neskončily. Na konci září byl obviněn jistou Kathryn Mayorga ze znásilnění. Čin se měl udát v roce 2009 v Las Vegas. Američanka se přitom na nepochybně silně traumatizující zážitek rozpomenula po letech, přestože podle německého magazínu Der Spiegel obdržela za své mlčení v přepočtu přes osm milionů korun. V říjnu se pak advokátovi stoupenkyně hnutí Metoo měly ozvat další údajné oběti fotbalistova sexuálního násilí.

Pak však přišel listopad a zdá se, že Cristiano Ronaldo je z nejhoršího venku. V Juventusu dostal dres s číslovkou 400, rovnající se počtu branek, které vsítil v barvách Manchesteru United (84), Realu Madrid (311), lisabonského Sportingu (3) a Juventusu Turín (2). A protože Luka Modrić aktuálně v Realu herně chřadne, vypadá to, že na konci roku Portugalec získá další, v pořadí už šestý Zlatý míč, který je stále považován za nejprestižnější individuální fotbalovou trofej planety.

A nejen to. Cristiano Ronaldo je znám svým zdravým sebevědomím a egem, proto ho nepochybně potěšila informace, podle které se stal nejsledovanější osobností instagramu, když počet jeho příznivců atakuje hranici 145 milionů. Za sebou tak nechal do listopadu vládnoucí herečku a zpěvačku Selenu Gomez. A také například internetové celebrity, jako Arianu Grande (132 mil.), Kim Kardashian (120 mil.) či Beyoncé (119 mil.).

A co je pro Ronalda možná ještě důležitější, že v poli na instagramu poražených pak zůstali i jeho největší sportovní konkurenti Neymar (105 mil.) a Lionel Messi (100 mil.) A basketbalový idol LeBron James se svými 44,3 milionu instagramových fanoušků ve srovnání s CR 7 vyloženě paběrkuje.