V únorovém vydání se dozvíte, kde ikonický zpěvák Sting bere svou kreativitu a energii. Martin Zajac ve 20 otázkách je přesvědčen, že freediving je beze sporu nejbezpečnějším sportem. Známá fotografka Ana Dias opět potvrdila, že jakýkoliv set aktů od ní je nepřekonatelný. Co říkáte na její fotky ukrajinské modelky Solomie?
Prorektor vysoké školy CEVRO Institut Tomáš Pojar (1973) působil v letech 2010–2014 jako velvyslanec České republiky v Izraeli a je považován za jednoho z nejlepších českých bezpečnostních analytiků.
Neskrývá, že jak diplomacie, tak politika jsou o pokrytectví a umění možného. Za největší hráče na dlouhodobě třaskavém blízkovýchodním poli považuje USA, Izrael, Rusko, Čínu, Turecko, Saúdskou Arábii a Egypt. Kurdům přeje Tomáš Pojar vlastní stát, zároveň si však uvědomuje, že na to Turecko nikdy nepřistoupí. Izrael pak vidí v Rusku právem vlivného blízkovýchodního hráče, proto má jasno v tom, že je nezbytné, aby si Jeruzalém vyříkal věci s Moskvou napřímo, a to především v oblastech, ve kterých hrozí potenciální rusko-izraelský vojenský střet. Evropská unie Izrael nemusí, neboť se neztotožňuje s vizí národního státu, který je postaven na náboženství a schopnosti bránit vlastní existenci vojenskou silou. A na narůstající vlně antisemitismu na starém kontinentu se sice podle názoru bývalého diplomata podílejí blízkovýchodní přistěhovalci, zároveň však poukazuje na studie z Francie. V zemi galského kohouta totiž prezentují hluboký antisemitismus nikoli Syřané, ale Alžířané a Maročané. Antisemitismus tak není založen na válkách s Izraelem, ale na islamistických trendech.
(Interview s Tomášem Pojarem čtěte v květnovém čísle Playboye)