V říjnovém čísle mimo jiné svou práci válečné reportérky popisuje Lenka Klicperová, ve 20 otázkách pak první dáma česká dámské módy Tatiana Kováříková přiznala, že už nestihne obléknout celý svět. Armádní generál Jiří Šedivý se po odchodu do výslužby vyprofiloval v jednoho z nejuznávanějších a nejrespektovanějších bezpečnostních a vojenských odborníků. Co nám prozradil v interview? Fenoménem je tentokrát režisér James Cameron, který je považován i za jednoho z nejvlivnějších lidí současnosti. A nechybějí samozřejmě krásné ženy...
Alespoň to vahou své nezpochybnitelné autority konstatuje v rozhovoru pro Playboy muž nad jiné povolaný, profesor Pavel Calda, vedoucí Centra fetální medicíny 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.
Věhlasný domácí porodník-gynekolog proslul smyslem pro humor a neobává se ani předpovědí blízké budoucnosti své branže. „Základním předpokladem pro existenci porodnictví je těhotná žena a otěhotnět dnes lze i bez klasického sexuálního styku, uměle. Do budoucna se rýsuje možnost zasazení oplodněného plodového vejce do živné půdy, ve které bude plod růst mimo dělohu. Ke ‚sklizni‘ dojde, až ‚dozraje‘. Zatím se sice jedná o sci-fi, nicméně vzhledem k tomu, že se dnes velmi usilovně a reálně pracuje na umělé děloze, do které bude možné přemístit plod někdy během dvacátého týdne, se toho možná jednou dožijeme,“ odhaduje „autor“ více než tří tisíc porodů. Zároveň dodává, že bez spermatu, které poskytuje dědičnou informaci, to nejde a nejspíš ani hned tak nepůjde. „Museli bychom totiž vyrobit umělého biologického jedince, což považuji za hodně velkou sci-fi…“
(Interview s profesorem Pavlem Caldou s názvem Zrod člověka je magická záležitost, čtěte v březnovém čísle Playboye)