Dubnovou titulku Playboye obsadila Tosca Rivola, která se narodila na Havaji, ač její otec pochází z Brna a matka ze Švýcarska, a dnes je uznávanou burleskní umělkyní. Aby ne, když spolupracuje s věhlasnou Ditou Von Teese. V obsahu najdete rozhovor s Kristianem Hynkem, bikerem tvrdícím, že syndrom vyhoření není jeho cesta, a na dvacet otázek odpovídá další umělec a cirkusový dědic rodu Berousků - hadí muž Ludvík Janíček Berousek. A to není zdaleka všechno...
Alena Vitásková: „Na každého se může něco najít nebo vyrobit.“
Alena Vitásková
Zdroj: profimedia.cz
Alena Vitásková
Zdroj:
profimedia.cz
Přestože slogan o tom, že život je boj, je jaksi automaticky dáván do souvislosti především s muži, existují ženské výjimky potvrzující pravidlo. Do této kategorie patří i bývalá ředitelka Energetického a regulačního úřadu Alena Vitásková.
Do širokého povědomí se první dáma české energetiky zapsala coby aktivní bojovnice proti solárním baronům, za což byla v roce 2016 nepravomocně odsouzena k osmi a půl letům nepodmíněně. Stalo se tak i přes nezpochybnitelnou skutečnost, že ke konkrétnímu zločinu došlo před jejím nástupem na post šéfky ERÚ. „Útoky na moji osobu začaly dva měsíce po nástupu, dostávaly se ke mně hlasy, že Vitáskové bylo dost. V roce 2011, kdy jsem byla ve funkci půl roku, mi bylo naznačeno, že je na místě přibrzdit, nebo odejít. Na každého se prý může něco najít nebo vyrobit,“ říká Alena Vitásková v rozhovoru pro Playboy. „Spekulovalo se o mojí vraždě, rok jsem měla policejní ochranu, o kterou jsem nežádala. Když jsem neustále odolávala, byla nakonec vyrobena konstrukce mého zločinu. Její autoři vycházeli z toho, že slušného člověka to zlomí. Kromě toho, cokoli souvisejícího s trestnou činností objevíte a dáte podnět k orgánům v trestním řízení, končí okamžitě v koši. Kdo by přece věřil obviněnému, trestně stíhanému, či dokonce nepravomocně odsouzenému člověku.“
(Celý rozhovor s Alenou Vitáskovou čtěte v srpnovém čísle magazínu Playboy)