Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět
Co hledáte?
Smazat
Reklama
Ranija al-Jasín
Ranija al-Jasín Autor: profimedia.cz
People

10x krásná vysoká politika

Vydáno: 30.07.2018
Jak ukázala na světovém šampionátu v Rusku bujaře slavící chorvatská prezidentka Kolinda Grabar-Kitarović (1968), můžou být nejvyšší patra politiky také světem půvabu, šarmu, elegance. Navíc v tom není prezidentka Kitarović rozhodně sama.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 1. Ranija al-Jasín (1970, Jordánsko)
  Jordánskou královnou se stala absolventka Americké univerzity v Káhiře vlastně náhodou. V roce 1990, kdy irácká vojska vtrhla do Kuvajtu, emigrovala s palestinskými rodiči do Jordánska. Tam v roce 1993 potkala na party prince Abdalláha bin Husajna, za půl roku byla svatba. Matka čtyř dětí se stala královnou v roce 1999. Módní ikona, angažuje se v charitě a v oblasti lidských práv.
    
  Ranija al-Jasín
  Ranija al-Jasín
  profimedia.cz
 2. Irina Volodčenko (1986, Rusko)
  Atraktivní brunetka je poslankyní ruské Státní dumy. Kromě toho zastává tajemný post koordinátorky Mladé gardy jednotného Ruska. Nevím, jak je na tom slečna Irina s politickou výkonností, její fotografie na instagramu však patří mezi velmi sledované.
    
  Irina Volodčenko
  Irina Volodčenko
  instagram.com/irinavolodchenko
 3. Joanna Mucha (1976, Polsko)
  Paní Joana vstoupila do vysoké politiky v roce 2007 jako poslankyně dolní komory – Sejmu za Občanskou platformu. Vrchol přišel v roce 2011, kdy byla u příležitosti konání mistrovství Evropy ve fotbale v Polsku a na Ukrajině jmenována ministryní sportu a cestovního ruchu. Rozvedená matka dvou dětí vzbudila zájem veřejnosti v roce 2012, kdy pověřila svého kadeřníka řízením domácích středisek vrcholového sportu.
    
  Joanna Mucha
  Joanna Mucha
  Ryszard Hołubowicz
 4. Natalja Korolevskaja (1975, Ukrajina)
  Podporovatelka někdejšího ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče působila v letech 2012–2014 v kabinetu premiéra Mykoly Azarova jako ministryně sociální politiky. V roce 2012 se stala předsedkyní strany Vpřed, Ukrajino!
   
  Natalja Korolevskaja
  Natalja Korolevskaja
  Vadim Čuprina
 5. Maria Rosaria „Mara“ Carfagna (1975, Itálie)
  Politická dráha bývalé modelky a showgirl byla spojena s několikanásobným premiérem Silviem Berlusconim, se kterým ji měly poutat víc než jen pracovní vztahy. V jedné z jeho vlád působila v letech 2008–2011 jako ministryně pro rovné příležitosti. Držitelka titulů „nejkrásnější ministryně světa“ a „nejpřitažlivější politik světa“.
    
  Maria Rosaria „Mara“ Carfagna
  Maria Rosaria „Mara“ Carfagna
  profimedia.cz
 6. Kateřina Klasnová (1977, Česko)
  Politického vrcholu dosáhla bývalá novinářka v červnu 2010, kdy byla jako poslankyně vládního hnutí Věcí veřejné zvolena místopředsedkyní Poslanecké sněmovny. Zároveň se stala historicky nejmladší členkou ve vedení dolní komory. V roce 2012 však došlo k rozštěpení hnutí, na což Kateřina Klasnová reagovala odstoupením z funkce.
    
  Kateřina Klasnová
  Kateřina Klasnová
  Tereza z Davle
 7. Kolinda Grabar-Kitarović (1968, Chorvatsko)
  Rodačka z Rijeky má za sebou vskutku úctyhodnou politickou dráhu. V minulosti působila jako ministryně evropské integrace (2003–2005) a ministryně zahraničních věcí (2005–2008). Do roku 2011 byla chorvatskou velvyslankyní v USA. V roce 2014 vyhrála prezidentské volby, do úřadu nastoupila v květnu 2015.
    
  Kolinda Grabar-Kitarović
  Kolinda Grabar-Kitarović
  profimedia.cz
 8. Eva Kaili (1978, Řecko)
  Bývalá televizní moderátorka, absolventka architektury na univerzitě v Soluni. V současné době zastupuje řeckou stranu PASOK v Evropském parlamentu.
    
  Eva Kaili
  Eva Kaili
  euranet_plus
 9. Arpine Hovhannisyan (1983, Arménie)
  Když byla sličná Arpine jmenována v roce 2015 ve dvaatřiceti letech ministryní zahraničních věcí Arménie, jednalo se senzaci mezinárodního rozměru. Podle mnohých nejpůvabnější zahraniční ministryně historie.
    
  Arpine Hovhannisyan
  Arpine Hovhannisyan
  iravaban.net
 10. Hina Rabbani Khar (1977, Pákistán)
  Stoupenkyně dobrých vztahů s odvěkým rivalem Indie působila v roce 2011–2013 jako ministryně zahraničních věcí Pákistánu. Vzhledem k tomu, že se jedná o ryze muslimskou zemi, nezbývá než před paní Hinou smeknout pomyslný klobouk.
   
  Hina Rabbani Khar
  Hina Rabbani Khar
  pakistantoday.com.pk
Související témata: politika , hitparáda , krása
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama