návrat zpět
Co hledáte?
Smazat

reklama

reklama

Ranija al-Jasín
Autor: profimedia.cz Ranija al-Jasín
People

10x krásná vysoká politika

Vydáno: 30.07.2018
Jak ukázala na světovém šampionátu v Rusku bujaře slavící chorvatská prezidentka Kolinda Grabar-Kitarović (1968), můžou být nejvyšší patra politiky také světem půvabu, šarmu, elegance. Navíc v tom není prezidentka Kitarović rozhodně sama.
 1. Ranija al-Jasín (1970, Jordánsko)
  Jordánskou královnou se stala absolventka Americké univerzity v Káhiře vlastně náhodou. V roce 1990, kdy irácká vojska vtrhla do Kuvajtu, emigrovala s palestinskými rodiči do Jordánska. Tam v roce 1993 potkala na party prince Abdalláha bin Husajna, za půl roku byla svatba. Matka čtyř dětí se stala královnou v roce 1999. Módní ikona, angažuje se v charitě a v oblasti lidských práv.
    
  Ranija al-Jasín
  Autor: profimedia.cz Ranija al-Jasín
 2. Irina Volodčenko (1986, Rusko)
  Atraktivní brunetka je poslankyní ruské Státní dumy. Kromě toho zastává tajemný post koordinátorky Mladé gardy jednotného Ruska. Nevím, jak je na tom slečna Irina s politickou výkonností, její fotografie na instagramu však patří mezi velmi sledované.
    
  Irina Volodčenko
  Autor: instagram.com/irinavolodchenko Irina Volodčenko
 3. Joanna Mucha (1976, Polsko)
  Paní Joana vstoupila do vysoké politiky v roce 2007 jako poslankyně dolní komory – Sejmu za Občanskou platformu. Vrchol přišel v roce 2011, kdy byla u příležitosti konání mistrovství Evropy ve fotbale v Polsku a na Ukrajině jmenována ministryní sportu a cestovního ruchu. Rozvedená matka dvou dětí vzbudila zájem veřejnosti v roce 2012, kdy pověřila svého kadeřníka řízením domácích středisek vrcholového sportu.
    
  Joanna Mucha
  Autor: Ryszard Hołubowicz Joanna Mucha
 4. Natalja Korolevskaja (1975, Ukrajina)
  Podporovatelka někdejšího ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče působila v letech 2012–2014 v kabinetu premiéra Mykoly Azarova jako ministryně sociální politiky. V roce 2012 se stala předsedkyní strany Vpřed, Ukrajino!
   
  Natalja Korolevskaja
  Autor: Vadim Čuprina Natalja Korolevskaja
 5. Maria Rosaria „Mara“ Carfagna (1975, Itálie)
  Politická dráha bývalé modelky a showgirl byla spojena s několikanásobným premiérem Silviem Berlusconim, se kterým ji měly poutat víc než jen pracovní vztahy. V jedné z jeho vlád působila v letech 2008–2011 jako ministryně pro rovné příležitosti. Držitelka titulů „nejkrásnější ministryně světa“ a „nejpřitažlivější politik světa“.
    
  Maria Rosaria „Mara“ Carfagna
  Autor: profimedia.cz Maria Rosaria „Mara“ Carfagna
 6. Kateřina Klasnová (1977, Česko)
  Politického vrcholu dosáhla bývalá novinářka v červnu 2010, kdy byla jako poslankyně vládního hnutí Věcí veřejné zvolena místopředsedkyní Poslanecké sněmovny. Zároveň se stala historicky nejmladší členkou ve vedení dolní komory. V roce 2012 však došlo k rozštěpení hnutí, na což Kateřina Klasnová reagovala odstoupením z funkce.
    
  Kateřina Klasnová
  Autor: Tereza z Davle Kateřina Klasnová
 7. Kolinda Grabar-Kitarović (1968, Chorvatsko)
  Rodačka z Rijeky má za sebou vskutku úctyhodnou politickou dráhu. V minulosti působila jako ministryně evropské integrace (2003–2005) a ministryně zahraničních věcí (2005–2008). Do roku 2011 byla chorvatskou velvyslankyní v USA. V roce 2014 vyhrála prezidentské volby, do úřadu nastoupila v květnu 2015.
    
  Kolinda Grabar-Kitarović
  Autor: profimedia.cz Kolinda Grabar-Kitarović
 8. Eva Kaili (1978, Řecko)
  Bývalá televizní moderátorka, absolventka architektury na univerzitě v Soluni. V současné době zastupuje řeckou stranu PASOK v Evropském parlamentu.
    
  Eva Kaili
  Autor: euranet_plus Eva Kaili
 9. Arpine Hovhannisyan (1983, Arménie)
  Když byla sličná Arpine jmenována v roce 2015 ve dvaatřiceti letech ministryní zahraničních věcí Arménie, jednalo se senzaci mezinárodního rozměru. Podle mnohých nejpůvabnější zahraniční ministryně historie.
    
  Arpine Hovhannisyan
  Autor: iravaban.net Arpine Hovhannisyan
 10. Hina Rabbani Khar (1977, Pákistán)
  Stoupenkyně dobrých vztahů s odvěkým rivalem Indie působila v roce 2011–2013 jako ministryně zahraničních věcí Pákistánu. Vzhledem k tomu, že se jedná o ryze muslimskou zemi, nezbývá než před paní Hinou smeknout pomyslný klobouk.
   
  Hina Rabbani Khar
  Autor: pakistantoday.com.pk Hina Rabbani Khar
Související témata: politika , hitparáda , krása