30. října 2018 18:05

Zvládněte květinovou etiketu na jedničku!

To, že ženu je třeba hýčkat, ví každý z nás. Dokonce se říká, že podle úsměvu ženy se pozná úspěšný muž. V jazyce květin jsme schopni vyjádřit lásku i respekt, jejím prostřednictvím se můžeme i omluvit či poděkovat. Snad každou ženu na světě potěší, když si na ní její partner vzpomene a obdaruje ji květinou. Ale pozor, toto gesto v sobě navíc nese symboliku, a to nejen lásky a přátelství. O radu, jak a kterou květinu darovat, abychom nešlápli vedle, jsme

Květinou se toho dá mnoho dokázat, ale i zkazit Zapamatujte si, že úroveň darované květiny odráží kulturu, vkus i přístup ženám samotného dárce. Nikdy nenoste jen jeden květ – to je základní pravidlo, které by si měl každý správný gentleman zapamatovat. Taková květina je totiž příliš úzce spojená s komercí a pouličními prodavači a zkrátka se nehodí. Dále pamatujte na to, že květina má především potěšit, a ne přidělat starost. Z tohoto důvodu na schůzku nenoste květinu v květináči, ani příliš velké pugéty, se kterými se složitě manipuluje.

Záplava růží Pokud se v květomluvě příliš nevyznáte, vsaďte na klasické růže, které nikdy nezklamou. Tato květina je synonymem vyznání lásky, jen její barva mění trošku finální význam. Červená růže značí romantické a dlouhotrvající city, rudá je barvou pro vášeň. Darováním růže bílé říkáte, že k dané ženě cítíte upřímnou lásku a v případě barvy žluté vyjadřujete, že se o svou milou nechcete dělit.

Samotný akt předávání květiny Květinu předáváte vždy ihned po setkání. Před tím je důležité, abyste odstranili obal, ve kterém jste kytici přinesli. Květinu držte vždy v levé ruce tak, aby pravá ruka byla volná ke gratulaci, objetí či jiné formě přivítání. Při samotném darování se ženě nezapomeňte dívat do očí. A jeden tip na konec – pokud přijdete s květinou žádat o ruku, nezapomeňte na kytici i pro svou nadcházející tchýni. Ta by měla být menší a předává se jako první.

Nejste si jisti? Pošlete ji! Pokud z nějakého důvodu nemůžete, nebo nechcete květinu darovat osobně, jednoduše ji pošlete. V tomto případě ale nikdy neopomeňte zanechat vzkaz, aby obdarovaná dáma věděla, komu za tento krásný dar vděčí. Kurýři společnosti Fleurop jsou speciálně vyškoleni a etiketu darování květiny zvládnou s grácií.

Více naleznete na adrese www.fleurop.cz.