Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět
Co hledáte?
Smazat
Reklama
Fleurop
Fleurop Autor: Fleurop AG
Lifestyle

Zvládněte květinovou etiketu na jedničku!

Vydáno: 30.10.2018
To, že ženu je třeba hýčkat, ví každý z nás. Dokonce se říká, že podle úsměvu ženy se pozná úspěšný muž. V jazyce květin jsme schopni vyjádřit lásku i respekt, jejím prostřednictvím se můžeme i omluvit či poděkovat. Snad každou ženu na světě potěší, když si na ní její partner vzpomene a obdaruje ji květinou. Ale pozor, toto gesto v sobě navíc nese symboliku, a to nejen lásky a přátelství. O radu, jak a kterou květinu darovat, abychom nešlápli vedle, jsme požádali Jitku Mandysovou z doručovací květinové služby Fleurop.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Květinou se toho dá mnoho dokázat, ale i zkazit
Zapamatujte si, že úroveň darované květiny odráží kulturu, vkus i přístup ženám samotného dárce. Nikdy nenoste jen jeden květ – to je základní pravidlo, které by si měl každý správný gentleman zapamatovat. Taková květina je totiž příliš úzce spojená s komercí a pouličními prodavači a zkrátka se nehodí. Dále pamatujte na to, že květina má především potěšit, a ne přidělat starost. Z tohoto důvodu na schůzku nenoste květinu v květináči, ani příliš velké pugéty, se kterými se složitě manipuluje.

Záplava růží
Pokud se v květomluvě příliš nevyznáte, vsaďte na klasické růže, které nikdy nezklamou. Tato květina je synonymem vyznání lásky, jen její barva mění trošku finální význam. Červená růže značí romantické a dlouhotrvající city, rudá je barvou pro vášeň. Darováním růže bílé říkáte, že k dané ženě cítíte upřímnou lásku a v případě barvy žluté vyjadřujete, že se o svou milou nechcete dělit.

Růže nikdy nezklamou.
Růže nikdy nezklamou.
Fleurop AG

Samotný akt předávání květiny
Květinu předáváte vždy ihned po setkání. Před tím je důležité, abyste odstranili obal, ve kterém jste kytici přinesli. Květinu držte vždy v levé ruce tak, aby pravá ruka byla volná ke gratulaci, objetí či jiné formě přivítání. Při samotném darování se ženě nezapomeňte dívat do očí. A jeden tip na konec – pokud přijdete s květinou žádat o ruku, nezapomeňte na kytici i pro svou nadcházející tchýni. Ta by měla být menší a předává se jako první.

Nejste si jisti? Pošlete ji!
Pokud z nějakého důvodu nemůžete, nebo nechcete květinu darovat osobně, jednoduše ji pošlete. V tomto případě ale nikdy neopomeňte zanechat vzkaz, aby obdarovaná dáma věděla, komu za tento krásný dar vděčí. Kurýři společnosti Fleurop jsou speciálně vyškoleni a etiketu darování květiny zvládnou s grácií.

Více naleznete na adrese www.fleurop.cz.

Fleurop AG
Související témata: Fleurop , Ženy , květiny , rady
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama