17. dubna 2022 22:20

Za funkční krémy je třeba platit

Mívám záchvaty střídmosti, proložené amokem nákupní horečky. Převedeno do lidské řeči – zkrátka některé týdny investuji maximálně do běžného krému z drogerie, a pak se snažím zpomalit stárnutí těmi nejluxusnějšími přípravky. Má to smysl?

Jistěže má péče smysl, chce se zvolat, ale k zamyšlení je moje nekoncepčnost. Kdybych totiž do přípravků na pleť investovala pravidelně stejnou částku, neocitla bych se v rytmu sinusoidy, kdy některé týdny vypadám skvěle, v jiných poněkud unaveně a ve finále ne příliš levnou péčí se snažím dohánět týdny, kdy si snažím vsugerovat, že je krém jako krém. Není. Fakt ne a čím jsem starší, tím spíš se pod tohle prohlášení podepíšu.

Stav ideál navíc je, pokud k rozpočtu na přípravky s bonusem pro pleť najdu také čas na návštěvu kosmetiky. Ideálem tedy pro mne je skloubení kvalitní domácí péče a pravidelného ošetření v INSTITUTU ORLANE. Jakmile totiž moje pleť dostává v pravidelných dávkách, co potřebuje, vypadá zářivě a skvěle. Je to stejné jako s dietami. Když je držíte příliš usilovně, tělo si vytváří tukové zásoby pro dobu, kdy bude hladovět. Pleť si snaží uchovat látky, které potřebuje, tam to ale není tak snadné, navíc je péče o pleť bez vrásek během na dlouhou trať.

A abyste mi věřili, svěřím se vám se story, kterou mám dlouhodobě zamčenou ve své paměti, v komnatě, kam se moc nechodí, ale je tam. Když jsem totiž porodila dceru, rozhodla jsem se, že se stanu biodivoženkou. Obarvila jsem si vlasy hennou, rozhodla se používat jen přípravky z farmářských trhů, mazala se na noc kozím tvarohem, podle rady jiné ekoženy také doma vyškvařeným sádlem – a čekala na zázrak. A náš pes propadal hysterii, kdykoli jsem použila jakýkoli z výše zmíněných, doma vytvořených zázraků. Po nějaké době jsem se setkala s kamarádkou, která jako bezdětná proplouvala vydavatelskými domy, na hloupé nápady neměla čas… A vypadala skvěle. Mě se jen útrpně zeptala, jestli nejsem vážně nemocná… A já si uvědomila, že bych si měla najít přípravky, které mi budou vyhovovat nejen složením, ale také výkonem. Zapomněla jsem tedy na roztloukání kopřiv v hmoždíři i koupele v ranní rose (až tak šílená jsem byla) a pokorně se vrátila k přípravkům, které něco dokážou. Občas, když se bavím s kamarádkami, slýchám, že je značka Orlane dost drahá, že se asi mám. Ano, mám se, protože jsem objevila, že právě jednotlivé řady Orlane se liší nejen cenou, ale i tahem na branku a stačí si jen vybrat přesně takovou linii, která vám pomůže zpomalit stárnutí. Nevyhnete se mu, to je jasná věc, můžete si ale korigovat tempo, jakým do cíle dojdete.

Navíc jednotlivé řady se liší i cenově, takže si vybere úplně každý. Za mě problém, který jsem zmínila, není o ceně, ale o sebelásce. O tom, kolik do sebe chcete investovat, co je pro vás důležité.

Pro mě je nezbytné stárnout s grácií, stejně jako se zdravě stravuji, chci se starat se stejným respektem o pleť. A jak jistě víte, kůže, pokožka, nazývejte ji jakkoli, je největším tělesným orgánem, proto by neměl být přehlížen. Pro všechny z vás, kdo máte bio smýšlení, produkty Orlane neobsahují parabeny a odborné renomé laboratoří Orlane je zárukou bezpečnosti a účinku každého produktu.

A to je asi to, co jsem chtěla říct. Investice do sebe sama je to nejlepší, co můžete udělat. Hned dnes.

Autor: Klára Kotábová