7. října 2020 18:25

Vzhůru do Karibiku

Léto, včetně toho babího, je nejspíš neodvratně minulostí. Pokud vás to doma vzhledem k zpřísňujícím se covidovým opatřením zrovna moc nebaví, je čas vyrazit do Karibiku, který by měl podle dostupných informací postupně otevírat svá letoviska. Několik tipů na místa široké veřejnosti nepříliš známá se tak může hodit. Vzhledem k aktuálnímu stavu je však nutno brát termíny s rezervou, neboť žijeme v éře, kdy stačí opravdu málo, aby všechno bylo jinak.

  1. Petit St. Vincent Resort Svatý Vincent a Grenadiny Po sedmiměsíční pauze by měl rezort otevírat 1. listopadu. Vzhledem k velkorysému pojetí prostoru je 22 volně stojících bungalovů rozloženo na rozloze 115 akrů (1 akr = 4046 m2) nehrozí, že by na sebe byli hosté natěsnáni. Podle rozhodnutí vlády ostrovního státu Svatý Vincent a Grenadiny nebude test PCR na koronavirus vyžadován hned po příletu, ale do 72 hodin. Rezort není nutno opouštět, nabízí totiž všechno – lázeňské procedury, restaurace, bary, tenisové kurty, fitness a potápěčské centrum Jeana-Michela Cousteaua.
  2. Strawberry Hill Jamajka Letovisko se nachází poněkud netradičně v nadmořské výšce 3100 metrů v Blue Mountains. Rezort tvoří tucet ubytovacích zařízení, jeho majitelem je anglický podnikatel a známý hudební producent Chris Blackwell. Mezi slavnými hosty proto najdete jména jako Bob Marley či Mick Jagger. Návštěvníci se mohou těšit na špičkové jídlo a především slavné drinky, jejichž nedílnou součástí je rum Blackwell Jamaica s recepturou z roku 1625. Provoz má být zahájen 15. října.
  3. Christopher Saint Barth Svatý Bartoloměj Otevírat se má 25. listopadu, během nucené pauzy přibyly tři nové čtyřložnicové vily, které se jeví jako ideální útočiště pro rodiny s dětmi. Hotelový rezort dále obsahuje 42 apartmánů, každý z nich disponuje terasami s výhledem na moře či do zahrady. Rezort proslavily lázně s masážemi hot shell, kromě vod Karibiku je k dispozici rovněž velký bazén. Gurmáni nepochybně ocení restauraci Christo Lounge, ve které šéfkuchař Nicolas Tissier vaří dokonalou kombinaci středomořské a karibské kuchyně.
  4. Bequia Beach Hotel Svatý Vincent a Grenadiny Rezort umístěný na ostrově o rozloze kolem 10 km2 s pouhými pěti tisícovkami obyvatel má začít fungovat 10. října a je předurčen vyznavačům klidu, ticha a míru. Po dobu dovolené zapomenete na existenci nákupních center, obchodních řetězců či semaforů. Luxus, přičemž do této kategorie spadají také služby, je kombinován s retro stylem padesátých let minulého století. Hotel disponuje 58 pokoji a apartmány, lázněmi, posilovnou, vyhlášenou restauraci Bagatelle a oblíbeným Jack’s Beach barem. Hotelové recepce zařídí VIP transfer vlastním letadlem, které pojme devět osob, k dispozici je jachta pro plavby na nedaleké ostrovy Mustique a Canouan.
  5. Hotel Barrière Le Carl Gustaf Svatý Bartoloměj Zbrusu nový hotelový rezort města St. Barth čítající 23 bungalovů s terasami, přičemž většina z nich nabízí výhled na moře, má zahájit činnost v průběhu října. Užijí si gurmáni, tamní francouzská restaurace Le Fouquet má na svém kontě michelinskou hvězdu. Hoteloví hosté si mohou dopřát lázně s produkty péče o pleť Biologique Recherche. Návštěvníkům jsou dále k dispozici vodní kola, privátní kurzy jógy a pilates. Mezi turistická lákadla patří výlety plachetnicí a návštěvy místního rybího trhu.