5. března 2019 21:14

Víte, že...

Víte, že...

Ronalda inspirovala matka

Jak informoval před několika dny britský list Daily Mirror, rozhodl se Cristiano Ronaldo rozšířit své podnikatelské aktivity. Po hotelovém řetězci CR7 proto investoval do madridské kliniky specializované na transplantaci vlasů. Aktuálně je fotbalista vlastníkem 50 procent zdravotnického zařízení, druhá polovina patří portugalské společnosti Saúde Viável. Po vstupním poplatku jeden milion eur zbývá CR7 zaplatit dalších pětadvacet milionů dolarů. Vzhledem ke skutečnosti, že Cristiano vydělává v Juventusu půl milionu eur týdně, neměl by to být neřešitelný problém. Jak fotbalista prozradil, k investici ho vedla zdařilá transplantace vlasů jeho matky. Otevření kliniky, kterého se má Ronaldo se svou partnerkou Georginou Rodríguez účastnit, proběhne 18. března. Jak Daily Mirror dál informoval, cena transplantace bude začínat na 4000 eur.

Ray Liotta opět v roli mafiána

Známý hollywoodský herec vydal před několika dny prohlášení o své účasti ve snímku The Many Saints of Newark, přičemž jeho role dosud nebyla specifikována. Každopádně se bude jednat o dílo z kategorie prequel, vycházející z mimořádně úspěšného seriálu HBO Rodina Sopránů. Tvůrci David Chase a Alan Taylor vsadili na jistotu, Raye Liottu totiž především proslavila role gangstera Henryho Hilla ve filmu Mafiáni režiséra Martina Scorseseho. Herec v tiskové zprávě uvedl, že se na práci s bezkonkurenčním autorem Chasem a vzrušujícím režisérem Taylorem těší.

Děj příběhu se bude odehrávat v 60. letech, v jedné z hlavních rolí se představí Michael Gandolfini, syn Jamese Gandolfiniho. Ten zůstane i přes účast v několika mimořádných filmech (Muž, který nebyl, Pevnost) v paměti nejen filmových fanoušků především jako mafiánský boss s lidskou tváří Tony Sopráno.

Ďábel je skryt v televizi...

Americký magazín Journal of Social and Personal Relationships zveřejnil před časem studii s názvem Let’s Stay Home and Watch TV. Vyplývá z ní, že pro udržení kvalitního partnerského vztahu nejde ani tak o květiny a jiné pozornosti, ale spíš o společný pobyt před televizí, případně počítačem, a nejlépe při sledování seriálu. Studie vychází z odpovědí 200 párů, které se považují za spokojené. Pravda, termín „spokojenost“ je i v tomto případě silně relativní, nicméně výsledky ukázaly, že během sledování filmů, u mladé generace pak především seriálů z produkce Netflix, dochází k upevnění partnerských vazeb. Jak však autoři studie zdůrazňují, partneři se musí shodnout na výběru pořadu, protože shodná volba umožňuje následné debaty o tom, jestli je padouch skutečný padouch a koho sbalí hlavní hrdinka v následujícím díle. V případě shody se dostaví pocit vzájemné sounáležitosti.

Nike tvrdí muziku

Konzultační společnost Brand Finance vyhlašuje každoročně nejdražší firmu světa. Podle aktuální zprávy mezi módními značkami vítězí společnost Nike, jejíž hodnota činí 32,4 miliardy dolarů, což se rovná ve srovnání s předchozím rokem sedmnáctiprocentnímu nárůstu. Podle Brand Finance vděčí Nike za svůj úspěch umným marketingovým krokům, díky kterým posílila své postavení především na rostoucích trzích Číny, Afriky a Středního východu. Ve druhém čtvrtletí loňského roku vydělala Nike 9,4 miliardy dolarů, což se rovná zisku 3,1 miliardy dolarů za měsíc a 783 milionům dolarů za týden. Během jediného dne inkasoval sportovní gigant 112 milionů dolarů, což se rovná částce 4,6 milionu dolarů za hodinu. Během minuty si pak Nike polepšila o 77 tisíc dolarů a za vteřinu vydělala 1300 dolarů.

Na druhém místě se usídlila společnost Zara (18,4 miliardy dolarů). Následují Adidas (16,7 miliardy dolarů), HM (15,9 miliardy dolarů) a Cartier (13,6 miliardy dolarů).