31. srpna 2020 23:30

TOP 4 rakouské hotely pro české playboye

Přibližně v roce 2000 mi jeden kamarád řekl: „Závist je odporná vlastnost. Vždy jsem se jí vyvaroval s jedinou výjimkou: celá léta jsem záviděl Rakousku jeho fantastickou přírodu, hory, jezera, hotýlky. Po revoluci jsem se této závisti konečně zbavil a jezdím do Rakouska, jako bychom ještě žili v monarchii.“ Český Playboy má k Rakousku také velmi blízko. Právě u našich jižních sousedů jsme nafotili několik krásných pictorialů a navštívili mnoho špičkov?

HOTEL THERESA Oáza pohody pro pravé požitkáře

Tento skvělý rodinný hotel leží v malebném městečku Zell im Zillertal v Zillertalském údolí – mimochodem v největším lyžařském údolí na světě. Hotel nabízí elegantní, luxusně zařízené pokoje a suity od 27 m2 až po 80 m2. Tři základní atributy nelze opomenout: wellness, kulinářské požitky a rodinnou atmosféru. Je fascinující, jak neskutečně velkou infrastrukturou hotel Theresa disponuje pro relativně malý počet lůžek. Pro maximální počet 130 hostů je tady 3500 m2 THERESA-SPA, 5 bazénů (tři celoročně vyhřívané venkovní a dva vnitřní), 7 saun a 5 odpočinkových prostor.

Kulinářské požitky jsou pak na ojedinělé úrovni i na rakouské poměry. Mnoho hostů se sem pravidelně vrací právě kvůli labužnickým rozkoším, jelikož šéfkuchař Stefan Egger vaří pouze z čerstvých místních produktů a jeho jídla jsou vynalézavá, originální, skvěle vypadají a ještě lépe chutnají. Hotel Theresa jsme doporučili několika známým a všichni sem začali jezdit pravidelně. Jsou prostě nadšeni. My taky.

LYŽOVÁNÍ: Zillertal perfektně kombinuje množství a kvalitu sjezdovek, lanovek a nadmořské výšky. Najdete zde 506 kilometrů sjezdovek, 181 lanovek a lyžovat můžete v nadmořských výškách od 580 do 3250 metrů. Kdyby náhodou nebylo dost sněhu v údolí, je tu vždy ledovec Hintertux.

GOLF: Pár minut od hotelu je špičkový klub Golf Zillertal – Uderns umístěný v neskutečné horské scenerii. 18 jamek jako víno. Po dni odpočinku pak doporučujeme přejet 37 km do dalšího skvostu – do golfového klubu u jezera Achensee. www.theresa.at

HOTEL ÜBERGOSSENE ALM Příklad dokonalého rezortu

Hotel Übergossene Alm má perfektní polohu. Leží osamocen pod masivem Hochkönig ve výšce 1200 metrů, a hosty tudíž nic neruší. Naopak, z výhledů na masiv i do údolí se tají dech. Ostatně všechny nejvyhledávanější hotely světa se pyšní exkluzivní polohou. Rozloha rezortu je – v poměru k počtu pokojů – nesmírně velkorysá. Majitel hotelu Wolfgang Burgschwaiger navíc našel řešení věčného dilematu – s dětmi, nebo bez dětí – tím, že vytvořil nový koncept rozsáhlých prostor pro děti a prostor určených výhradně pro dospělé.

V tomto hotelu jsme fotili například naši verzi místní legendy o prostopášných salašnicích, které se podle pověsti koupaly v podmáslí, cesty dláždily máslem a sýrem a sváděly vše, co nosilo kalhoty. Hotelové spa proto i teď nabízí exkluzivní specialitu: kúry z podmáslí. A ještě jedna lahůdka: vyhřívané jezírko, kam s radostí zahučíte každé ráno po dlouhé večerní ochutnávce skvělých rakouských vín.

LYŽOVÁNÍ: Na vlek nastupujete přímo u vchodu do hotelu, vyrazíte nahoru a ocitnete se v jednom z nejmladších a nejmodernějších zimních středisek v Rakousku. Propojení 120 km sjezdovek a 33 nejmodernějších lanovek a vleků (Maria Alm, Mühlbach a Dienten) nemá chybu.

GOLF: Pod Hochkönigem? Samozřejmě. Do 30 minut jízdy autem narazíte na 7 různých hřišť: Urslautal, Goldegg, Gastein, Radstadt, Brandlhof, Zell am See – Kaprun a St. Johann. www.uebergossenealm.at

SPA-HOTEL JAGDHOF Soukromý ráj pro pokročilé

Právě sem by si agent 007 přivedl dívku svých snů. Nejen proto, že má rád lyžování, skvělé jídlo a nejlepší šampaňské, ale hlavně proto, že miluje soukromí. Spa-Hotel Jagdhof, jeden z nejluxusnějších pětihvězdičkových hotelů v Rakousku, leží v údolí pod slavným stubaiským ledovcem, kterému přezdívají „království sněhu“. Je totiž největším a nejlépe vybaveným ledovcovým lyžařským střediskem v Rakousku. Samotný hotel Jagdhof nabízí už léta služby na nejvyšší úrovni pro ty nejnáročnější hosty. Pyšní se vysoce oceňovanou kuchyní, dokonalým zázemím a rozsáhlým wellness prostorem, kde jsme mimochodem nafotili i setkání čtyř českých Playmate.

V jedné komnatě hotelu, pečlivě střežené, se skrývá poklad. Vinný sklep! Ten se nachází v bývalém atomovém krytu pod hotelem a na jeho stavbu a dekoraci byly použity vzácné cihly z dob císařství. Ukrývá kolem 20 000 lahví nejprestižnějších vinařství světa a patří mezi nejoceňovanější sklepy v Rakousku. Mimochodem, hosté hotelu se nemusí starat o to, jak se dostanou na lanovku pod ledovcem – tam i zpět je zdarma vozí hotelový mikrobus. Po návratu z říjnového nebo listopadového lyžování směřuje většina hostů rovnou do famózního spáčka.

LYŽOVÁNÍ: Největší ledovcové lyžařské středisko nabízí neuvěřitelných 147 km sjezdovek. Sníh je skvělý až dobrý od října do června. K dispozici máte 26 lanovek a vleků. Lanovka 3S Eisgrat o délce 4,7 km je nejdelší lanovkou svého druhu v Alpách.

GOLF: Nejbližší golfová hřiště najdete v Seefeldu a v Innsbrucku. Jsou vzdálená 20 až 30 kilometrů od hotelu. www.hotel-jagdhof.at

HOTEL SCHLOSS DÜRNSTEIN Absolutní romantika

Teď se přeneseme z Alp mnohem blíž k nám – do romantického místa uprostřed vinařského kraje Wachau. Rakouská minivesnička Dürnstein se svými 900 obyvateli leží přímo nad Dunajem, pod zříceninou stejnojmenného hradu. Ten se stal slavným díky legendě o anglickém králi Richardu Lví srdce, kterého král Leopold V. držel jako vězně na hradě Dürnstein v letech 1192 a 1193.

Hotel Schloss Dürnstein, postavený v první polovině 17. století, stojí vysoko na skále nad Dunajem. Tento pětihvězdičkový hotel v sobě snoubí starobylý hradní charakter s nejmodernějším komfortem, skvělým servisem a proslulou kuchyní. Večeře ve dvou na jeho terase s výhledem na meandry Dunaje a na záplavu vinic na druhém břehu při západu slunce patří k nejromantičtějším zážitkům, jaké si vůbec dovedete představit. Je to ideální místo na prodloužený víkend.

Na lyžování, a koneckonců i golf tu pro jednou můžeme zapomenout. Jsme přece u Dunaje, v oblasti, která je po celém světě proslulá svým fantastickým bílým vínem. Tady jsou základními sporty kolo a ochutnávání. Vyrazíte po podunajské stezce směrem na Melk. Pohoda, žádné kopečky, jedete v poklidu mezi vinohrady a každou hodinku se zastavíte v jedné z heurigen – vinárniček u cesty – a ochutnáte skleničku bílého.

Po dobrém domácím obědě se pak necháte převézt na druhou stranu Dunaje, abyste se nemuseli vracet stejnou cestou. A potom skvělá večeře na terase hotelu SCHLOSS DÜRNSTEIN s výhledem na řeku. Dokonalý víkend! www.schloss.at