Titulku zářijového vydání obsadila Natali, která od dětství miluje Pocahontas. A to byla i výzva pro náš štáb, který jí umožnil se do svého idolu vtělit na překrásném Kypru. V exkluzivním rozhovoru mluví nejen otevřeně o sexu v pozdějším věku naše nejúspěšnější modelka Pavlína Pořízková. O svém vztahu k pikantním pokrmům ve 20 otázkách vypráví modrátor nejpálivější talk show českého internetu Mr. Kubelík. V reportáži jsme byli přímými svědky, když Richard Krajčo oddává. Playboy vzpomíná na ikonického Karla Lagerfelda, radí s módou i stylem. Najdete zde i nové technologie, luxusní automobily, pravidla správného grilování a nedílnou samozřejmostí jsou i krásné ženy na odvážných snímcích...
Pravidelná tělesná aktivita vykonávaná v mezích zdravého rozumu neznamená pouze sílu těla i ducha, ale rovněž přináší radost, štěstí a pozitivní vztah k životu. Sport aktivuje endorfiny neboli hormony štěstí, proto po tréninku, zápase či pouhé projížďce na kole cítíte nejen fyzickou únavu, ale také radost a dobrý pocit ze sebe samého.
Nutno říci, že se nejedná pouze o subjektivní pocit, četné vědecké studie jednoznačně potvrdily, že pravidelné cvičení zmírňuje příznaky deprese, úzkosti a stresu, pomáhá zvládat návaly vzteku. Sport má pak mimo veškerou pochybnost pozitivní vliv na kognitivní schopnosti každého jedince, příznivý vliv na paměť a zlepšuje činnost mozku. Tělesná aktivita je ku prospěchu exekutivních funkcí, do této kategorie spadá kontrola impulzů, emoční kontrola, kognitivní flexibilita, pracovní paměť, sebemonitorování, plánování, určování priorit, zahájení činnosti a organizace. Ve výčtu kladů nesmíme zapomenout na to, že cvičení eliminuje kortizol neboli stresový hormon.
Je ovšem nutné vybrat si správný sport, neboť podle vědců má pozitivní vliv na lidský mozek především aerobní cvičení probíhající delší dobu se střední intenzitou. Naopak sprinty či zvedání těžkých závaží, v obojím případě činnosti, při kterých je potřeba vyvinout intenzivní výkon za krátkou dobu, mozku až tak moc neprospívají. Na druhou stranu, lépe běhat sprinty a zvedat těžké činky než sedět doma na gauči u televize.
Odpověď na otázku, které sporty poskytují nejvíc endorfinů, je jednoduchá, v první řadě se jedná o sporty, které člověka baví. Proto ty, kteří to zatím nezjistili, několik tipů.
BĚH: Podle mnohých absolutní šampion v kategorii stimulace endorfinů. Kromě toho se jedná o fyzickou aktivitu z kategorie finančně nenáročných. Dvojnásobný olympijský vítěz v maratónu Abebe Bikila běhal bos stejně jako lékař bez hranic Tomáš Šebek. Než ale riskovat poničení chodidel, kotníků či utržení achilovek, je lepší si koupit běžecké boty, nabídka je značná. Výhoda běhu spočívá rovněž v nezbytnosti dlouhodobého systematického konání, cesta ke zlepšení je totiž postupná. Jak říká známý kardiochirurg a maratonec Jan Pirk, běžci si nepřidávají léta k životu, ale život k létům.
CYKLISTIKA: Z ekonomického hlediska poněkud náročnější disciplína, než je tomu v případě běhu. Spořivost se ovšem nevyplácí, dvojnásob to platí v případě přilby, na rozdíl od běhu jde totiž na kole často o zdraví a bohužel nezřídka o život. Každopádně cyklistika je považována za drogu, během výkonu se v těle uvolňuje vedle endorfinů také hormon štěstí serotonin a energii a motivaci přinášející dopamin. Nesmíme zapomenout na fenyletylamin zvyšující krevní tlak a hladinu cukru v krvi, známý též jako droga zamilovaných. A což teprve adrenalin. Každopádně, i když je silniční cyklistika považována za královskou disciplínu, není od věci začít a skončit na kole trekovém, případně horském. Projížďky lesem mají něco do sebe, možné pády tolik nebolí. V poslední době se těší stále větší popularitě elektrokola. Opět platí, že něco je lepší než nic.
I když je silniční cyklistika považována za královskou disciplínu, není od věci začít a skončit na kole trekovém, případně horském.
Zdroj: profimedia.cz
I když je silniční cyklistika považována za královskou disciplínu, není od věci začít a skončit na kole trekovém, případně horském.
Zdroj:
profimedia.cz
JÓGA: K této čím dál populárnější sportovní aktivitě stačí málo, a to podložka. Na rozdíl od běhu či cyklistiky nevyžaduje jóga takové fyzické nasazení, na druhou stranu je vědecky doloženo, že jóga a meditace snižují stres a napětí, a to nejen fyzické, ale zejména psychické. Díky tomu dochází k uvolňování endorfinů.
Mimochodem, i při józe lze značně provětrat stav bankovního konta. Stačí si pořídit podložku chakracarma z ručně zpracované kůže za 100 tisíc dolarů, obsahující mimo jiné diamanty, rubín a safír. Podle výrobce nejsou drahé kameny součástí podložky samoúčelně, mají totiž podíl na zvláštních vibracích a vlnách, jejichž prostřednictvím se zvyšuje účinnost cvičení.
I při józe lze značně provětrat stav bankovního konta. Stačí si pořídit podložku chakracarma za 100 tisíc dolarů.
I při józe lze značně provětrat stav bankovního konta. Stačí si pořídit podložku chakracarma za 100 tisíc dolarů.
TANEC: Kdo nezkusil, nevěří, ale tanec je neuvěřitelná dřina i na amatérské úrovni. Je proto otázkou, zdali vzhledem ke kila nabírající mladé populaci nezavést tanec jako povinnou středoškolskou disciplínu. Kromě probuzení endorfinů přináší umění tance navíc zvýšení společenské prestiže a sebevědomí.