3. dubna 2020 22:05

S Prima Cool žijeme 11 let a je nám blaze

Přesně na prvního apríla uplynulo rovných jedenáct let od spuštění jednoho z prvních českých tematických kanálů – Prima Cool. Jak se tehdy nechalo slyšet vedení TV Prima, mělo se jednat o kanál pro vyznavače akce, ironie a adrenalinu ve věku 20–40 let bydlící ve městě, ale nejen v něm.

Původní záměr začala Prima Cool naplňovat v dubnu 2009, divák do té doby věci nepříliš znalý zažil střet s realitou v podobě špičkových až kultovních seriálů, jako Teorie velkého třesku, Dexter, Zákon gangu, Živí mrtví, Záblesk budoucnosti, Simpsonovi, American Horror Story, Scrubs, Kancl, Jak jsem potkal vaši matku… Motorističtí fanoušci pak slzeli blahem nad Top Gear.

Cool filmy

Nejen seriály však byl, je a bude televizní kanál Prima Cool živ. Stačí se podívat na výběr T0P 10 nejsledovanějších pořadů minulého roku. Žebříčku vévodí se sledovaností 316 tisíc diváků snímek Den nezávislosti: Nový útok. Následují Smrtonosná past 4 (310 000), Avatar (294 000), Rambo (293 000), Rambo III (285 000), X-Men Apokalypsa (274 000), Den nezávislosti (248 000), Útok na Bílý dům (242 000), Doba ledová (238 000), Smrtonosná past 3 (231 000).

Cool rozjezd

Letošní rok se nesl na Prima Cool ve znamení sázky na vlastní tvorbu. Vše začalo v lednu autentickou reality show I Am Fighter, v jejímž průběhu kvarteto elitních domácích trenérů předělávalo k obrazu svému talentovaného bojovníka MMA. Následující měsíc přišel na řadu premiérový seriálový počin Prima Cool s výstižným názvem Po hlavě. Mimořádnou roli v něm hraje nepochybně sexy mozek Igora Chmely, který hlavnímu hrdinovi občas pomůže, častěji je však příčinou problémů.

Cool a nabito

V Prima Cool ovšem ani zdaleka nejde jen o hodně zábavnou minulost. Na počest narozenin se po padesáti letech od premiéry vrátil na obrazovku Star Trek: Discovery. Od 13. 4. se mohou diváci těšit každé pondělí od 20:15 hod na jedinečný sitcom Život je hra. Excelující dvojice Michal Suchánek – Petr Marek v něm řeší sportovním slangem nesportovní problémy mladého páru, ztvárněného Jenovefou Bokovou a Václavem Marholdem. Od posledního dubnového pondělka bude ve hře nesmrtelný televizní seriál Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka. Aktuálně pak všechny cool obrazovky ovládá svérázný originální sociologický Experiment 21. Jeho děj je o čtveřici zpovykaných Pražáků, kteří přišli nejdřív o veškeré vymoženosti dnešních časů, nicméně každý den si mohou jeden z předmětů, bez kterých si do té doby nedokázali představit svůj život, vzít zpět.

Buďme cool, ale s odstupem

I Prima Cool pochopitelně reaguje na dnešní nesnadné časy, nové, nápadité logo charakteristické rozestoupenými závorkami mimo jiné moudře praví: Čím víc teď od sebe budeme udržovat odstup, tím víc pak budeme spolu.

Na grafiku pak přímo navazuje i image spot na dubnové „cooltovní“ movies, ve kterém hlas Prima Cool Jan Dolanský konstatuje, že něco ve vzduchu asi lítá a v takovém případě je nejlepší zůstat doma. Zároveň se ptá po roušce a vyzývá k ochraně okolí.