28. února 2020 19:39

Řekni mi, jaké hodinky nosíš...

Je jasné, že hodinky patří do základní výbavy každého spořádaného muže. Stejně tak je pravda, že měřiče času, jejichž cena dosahuje řádů milionů korun, plní svou roli stejně kvalitně jako hodinky za pár stovek. Také proto neexistuje přímá úměra mezi bohatstvím osobnosti a hodnotou strojku na jeho zápěstí.

DONALD TRUMP USA, 1946, politik

Nejmocnější muž světa a 45. prezident USA má minimálně patery hodinky. Mimochodem, v roce 2005 se snažil udat vlastní řadu inspirovanou modely Rolex Daytona a TAG Heuer Monaco, nějak to ale nedopadlo. Od té doby sází na osvědčenou klasiku.

Během volební noci roku 2016, ve které rozdrtil favorizovanou Hillary Clinton, měl Donald Trump na ruce hodinky Vacheron Constantin Historiques Ultra-Fine 1968 v růžovém zlatě. Známa je rovněž prezidentova slabost pro ikonické Rolex Day-Date. Součástí Trumpovy sbírky je skvost v podobě Patek Philippe Ellipse ve žlutém zlatě s neobvyklým tvarem pouzdra. Od roku 1999 je Donald Trump rovněž majitelem hodinek Colibri, které věrně sloužily prezidentu Ronaldu Reaganovi. Vzhledem k ceně 7000 dolarů se jedná o skvělou investici. O deset let později obdržel Donald Trump za svou účast v reality show The Apprentice hodinky Azad Power Tourbillon v hodnotě 9950 USD.

VIRGIL VAN DIJK Nizozemsko, 1991, fotbalista

Jeden z hlavních strůjců úspěchu týmu FC Liverpool, se kterým loni vyhrál Ligu mistrů a dnes kráčí nezadržitelně k historickému vítězství v Premier League, vsadil na hodinky Patek Philippe Aquanaut. Model ve tvaru zaobleného osmiúhelníku byl uveden na trh v roce 1997, svým sportovním pojetím způsobil v nejlepším slova smyslu senzaci. Cena hodinek dosahující výše až osmi milionů korun nemusí nejlepšího obránce světa, který loni v FC Liverpool kasíroval 9,36 milionu liber, příliš trápit.

ELTON JOHN Anglie, 1947, hudebník

Anglický zpěvák a skladatel získal letos Oscara za píseň k životopisnému filmu Rocketman, song (I’m Gonna) Love Me Again, napsal spolu s Berniem Taupinem. Hudebníkovo zápěstí přitom krášlily všemi barvami hrající hodinky Rolex Daytona Rainbow obsahující žluté, bílé i růžové zlato, safíry a diamanty. Přes cenu 86 000 dolarů je o hodinky, které jsou nezbytnou součástí dress code hollywoodských elit, stále větší zájem.

JEFF BEZOS USA, 1964, podnikatel & BILL GATES USA, 1955, podnikatel

Zakladatel a majitel společnosti Amazon sice při rozvodu řádně finančně vykrvácel, přesto zůstává s majetkem v hodnotě kolem 110 miliard dolarů nejbohatším člověkem planety. Ve srovnání s dvojicí Virgil van Dijk – Elton John se přitom Jeff Bezos drží docela při zemi. Jeho nejoblíbenějšími hodinkami jsou Ulysse Nardin Dual Time asi za 13 000 dolarů. Na druhou stranu, hodinky aktuálně druhého nejbohatšího člověka planety Billa Gatese Casio Duro pořídíte za 70 dolarů.

MATT DAMON USA, 1970, herec

Přestože snímek Ford versus Ferrari proměnil „pouze“ dvě oscarové nominace v kategoriích Nejlepší střih a Nejlepší střih zvuku, mohl být představitel jedné z hlavních rolí Matt Damon (Carroll Shelby) spokojen. Snímek o souboji dvou gigantů na poli motoristického sportu absolvoval s hodinkami TAG Heuer Carrera reference 7753. V této souvislosti je třeba říci, že zatímco strhující příběh popisuje událost ze závodu 24 Le Mans 1966, hodinky Matta Damona byly uvedeny na trh v roce 1970. V tomto případě však nebyl ďábel evidentně skryt v detailu.