Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět
Co hledáte?
Smazat
Reklama
STYL: Cítit se sebejistě
STYL: Cítit se sebejistě Autor: archiv CFB
Lifestyle

Řekni mi, jaké hodinky nosíš...

Vydáno: 26.03.2019
...a já ti odpovím, kdo jsi. A jak svého času pravil mimo jiné vynálezce žárovky Thomas Alva Edison, jediná věc, pro kterou ztrácí trpělivost, jsou hodinky, ručičky se totiž točí strašně rychle.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Teoreticky se tak děje od roku 1770, kdy hodinář Perrelet vynalezl samonatahovací mechanismus. K uvedení vynálezu do praxe však došlo až v roce 1923, kdy si stejný mechanismus nechal patentovat pro náramkové hodinky britský hodinář John Harwood.

I když existují i tací, kteří se dokážou z řady důvodů bez strojku měřících čas obejít, zůstávají hodinky nezbytnou součástí výbavy jedince, který ví, o čem je život. Hodinky asistovaly při zdolání nejvyššího vrcholu světa (Rolex), prvním letu do vesmíru (Rodina), obletu Země (Breitling), krocích člověka na Měsíci (Omega, Bulova Chronograph)…

Bez hodinek si svůj život nedovedly představit mimořádné osobnosti. Geniální fyzik Albert Einstein preferoval Longines, herec Paul Newman a největší Američan všech dob prezident Ronald Reagan sázeli na Rolex. Herec a úspěšný automobilový závodník Steve McQueen se dočkal svého modelu TAG Heuer. A režisér Woody Allen je pyšný na hodinky, které mu prodal jeho dědeček na smrtelné posteli.

(Článek Cítit se sebejistě čtěte v dubnovém čísle Playboye)

Související témata: Playboy 04/19 , hodinky , móda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama