V říjnovém čísle mimo jiné svou práci válečné reportérky popisuje Lenka Klicperová, ve 20 otázkách pak první dáma česká dámské módy Tatiana Kováříková přiznala, že už nestihne obléknout celý svět. Armádní generál Jiří Šedivý se po odchodu do výslužby vyprofiloval v jednoho z nejuznávanějších a nejrespektovanějších bezpečnostních a vojenských odborníků. Co nám prozradil v interview? Fenoménem je tentokrát režisér James Cameron, který je považován i za jednoho z nejvlivnějších lidí současnosti. A nechybějí samozřejmě krásné ženy...
...a já ti odpovím, kdo jsi. A jak svého času pravil mimo jiné vynálezce žárovky Thomas Alva Edison, jediná věc, pro kterou ztrácí trpělivost, jsou hodinky, ručičky se totiž točí strašně rychle.
Teoreticky se tak děje od roku 1770, kdy hodinář Perrelet vynalezl samonatahovací mechanismus. K uvedení vynálezu do praxe však došlo až v roce 1923, kdy si stejný mechanismus nechal patentovat pro náramkové hodinky britský hodinář John Harwood.
I když existují i tací, kteří se dokážou z řady důvodů bez strojku měřících čas obejít, zůstávají hodinky nezbytnou součástí výbavy jedince, který ví, o čem je život. Hodinky asistovaly při zdolání nejvyššího vrcholu světa (Rolex), prvním letu do vesmíru (Rodina), obletu Země (Breitling), krocích člověka na Měsíci (Omega, Bulova Chronograph)…
Bez hodinek si svůj život nedovedly představit mimořádné osobnosti. Geniální fyzik Albert Einstein preferoval Longines, herec Paul Newman a největší Američan všech dob prezident Ronald Reagan sázeli na Rolex. Herec a úspěšný automobilový závodník Steve McQueen se dočkal svého modelu TAG Heuer. A režisér Woody Allen je pyšný na hodinky, které mu prodal jeho dědeček na smrtelné posteli.
(Článek Cítit se sebejistě čtěte v dubnovém čísle Playboye)