27. června 2018 14:11

Řekni, jaké hodinky nosíš…

Čas prázdnin se pomalu stává realitou, doba odpočinku s sebou přináší „dobití baterek“ v podobě sportovně-adrenalinových aktivit. Nezbytnou součástí prázdninového outfitu jsou bezpochyby i vhodné hodinky.

  1. Certina DS Action Chronograph Diver’s watch Hodinky pro tu část populace, pro kterou je nuda od doby vzniku značky, jímž je rok 1959, nepatřičným pojmem. Značka Certina je ztělesněním spolehlivosti a vysoké odolnosti, systém DS (double security) chrání proti nárazu. Věrna svému logu želvy ve znaku se Certina od letošního roku angažuje v charitativní aktivitě spojené s návratem mořských želv hnízdících na Floridě do vod Atlantiku. Model DS Action Chronograph Diver’s watch patří do kategorie „plážových“ hodinek umožňujících majiteli prakticky jakékoli aktivity v mezích zákona a dobrých mravů. Automatický strojek, provedení v oceli, rezerva chodu 45 hodin. Protisměrná otočná luneta, chronograf, datumovka, vodotěsnost 300 metrů, velikost pouzdra 45,7 mm, ocelový tah. Doporučená maloobchodní cena 30 890 Kč.
  2. Rado HyperChrome Automatic Chronograph Příklady tenisových hvězd kalibru Federera, Nadala či Djokoviće jsou názornou ukázkou spojení top tenisu a hodinek. Stejně jako u hodinek Rado z limitované edice 99 kusů. Automatický strojek, provedení Ceramos/keramika. Datumovka, safírové sklo, vodotěsnost 100 m, velikost pouzdra 45 mm, náramek z keramiky. Doporučená maloobchodní cena 110 000 korun. Game, set, match, Rado!
  3. Breitling Superocean 44 Special Potápěčský top „speciál“ s visačkou nejvyšší možné kvality. Extra robustní plášť z ušlechtilé oceli se šroubovací korunkou je zárukou vodotěsnosti do hloubek 200 až 1000 metrů. Hodinky jsou výsledkem jedinečné estetiky, včetně jednosměrné drážkované lunety, obvykle tvořené kaučukovým odlitkem a srozumitelným číselníkem. Veškeré modely potápěčských hodinek jsou vybaveny mechanickým kalibrem a automatickým nátahem. Pochopitelně se jedná o chronometry certifikované Oficiálním švýcarským kontrolním institutem pro chronometry (COSC). Potápěčský model Superocean 44 Special má automatický strojek, provedení v oceli, rezerva chodu 40 hodin. Safírové sklo, datumovka, vodotěsnost do 44 mm, ocelový tah. Doporučená maloobchodní cena 111 800 korun.
  4. Omega Professional Diver Commander’s Hodinky z limitované edice 7007 kusů populárního modelu Omega Seamaster Diver 300M s názvem Comander’s Watch, zaujmou nejen milovníky filmů s agentem 007v hlavní roli. Na druhou stranu, rok jejich vzniku je zároveň oslavou narozenin hned tří bondovek, a to Žiješ jen dvakrát, (50), Agent, který mě miloval, (40) a Zítřek nikdy neumírá, (20). Užitečná ozdoba zápěstí muže, který ví a chce vědět. O přesný chod se stará exkluzivní strojek Omega Calibre 2507, poháněný ručkami tvořícími slavné trojčíslí agenta Bonda. Hodinky jsou osazeny textilním řemínkem s pěti proužky v modré, šedé a červené barvě, zvaným NATO Strap. Součástí balení je i ocelový tah a příslušenství. Seamaster Professional Diver Commander’s = automatický strojek, provedení v oceli, rezerva chodu 48 hodin. Safírové sklo, datumovka, vodotěsnost 300 m, velikost pouzdra 44 mm, řemínek. Doporučená maloobchodní cena 117 000 Kč.