návrat zpět
Co hledáte?
Smazat

reklama

reklama

Autor: profimedia.cz
Lifestyle

Přišel čas se proběhnout...

Vydáno: 03.06.2020
Stejně jako šaty dělají člověka, ten, kdo na rychlý čas a dobrý pocit z běhu v nekvalitní obuvi čeká, ten se opravdu načeká. A většinou se ani nedočká. Naštěstí nabídka kvalitní běžecké obuvi, na které se opravdu nevyplatí šetřit, je značná. Několik tipů za všechny.

Nike Zoom Vaporfly 4%

Aktuálně nejvýkonnější a nejrychlejší maratonská bota, která má být nejmodernějším vyjádřením absolutní rychlosti a mění pravidla hry. Na „vině“ této skutečnosti je v první řadě karbonová vrstva celé podrážky, která běžci dodává pocit maximální dynamičnosti. Extrémně lehká mezipodešev Nike ZoomX pak zaručuje vysokou návratnost energie vložené do běhu.
Cena asi 5600 Kč.

Autor: Nike

Hoka One One Carbon X

Podle výrobce univerzální běžecká obuv, která zvládne každodenní vytížení, běhy s vyšší intenzitou stejně jako dlouhé trasy. Mimořádně povedená kombinace „zrychlujícího“ karbonového plátu a výhody tlumení, které klasické Hoka One One poskytují.
Cena kolem 4800 Kč.

Autor: Hoka One One

Nike React Infinity Run Flyknit

Vynikající bota pro začátečníky, kteří to myslí s běháním vážně. Její konstrukce je navržena tak, aby v maximální možné míře předcházela zraněním. Podle výzkumu British Columbia Sports Medicine Research Foundation vykazují tyto boty ve srovnání s předchozím modelem Nike Structure 22 o 52 procent nižší míru možnosti zranění. Výzkumu se účastnilo po dobu dvanácti týdnů 226 mužů a žen.
Cena asi 4300 korun.

Autor: Nike

Asics Gel – Nimbus 21

Špičkové boty pro běžce, kterým je klasický maraton málo. Zatímco podrážka AHAR + garantuje přilnavost na vodě i na suchu, poskytuje mezipodešev z pěny FlyteFoam díky organickým vláknům skvělé odpružení, navíc vrací stélku do původního tvaru. Tvarovaný opatek chrání patu před zraněním.
Cena asi 4200 Kč.

Autor: Asics

Hoka One One Bondi 6 Wide

Ideální obuv pro běžce, jejichž tělesná hmotnost je vzdálena standardním vytrvaleckým parametrům. Nejodpruženější silniční pánské boty na trhu. Tlumicí vrstva pod patou a špičkou plus kolébkovitá technologie Meta-Rocker garantují pohodlí a hlavně dobrý pocit z toho, že se běžecká aktivita nerovná postupné devastaci kloubů.
Cena kolem 4000 Kč.

Autor: Hoka One One

New Balance FuelCell TC

Univerzální, původně spíš tréninková obuv se postupně „propracovala“ k maratonským běhům. Mezipodešev FuelCell garantuje kvalitní odraz i došlap, nechybí deska z uhlíkových vláken. Vývojáři se úspěšně vyrovnali s odpružením paty.
Cena kolem 5000 Kč.

Autor: New Balance

Adidas Ultraboost PB

Obuv z kategorie mimořádně lehkých se doporučuje především pro tréninky, vzhledem k aktivnímu odpružení nezklame ani při závodech. Vnitřní systém zpevnění drží nohu ve stabilní poloze. Tvarovaný opatek garantuje přirozený pohyb achilovky, podrážka Stretchweb plus guma Continental zaručují maximální přilnavost na mokrém i suchém povrchu.
Cena asi 4700 Kč.

Autor: Adidas

NEJRYCHLEJŠÍ MARATONCI A JEJICH BOTY

Přestože, jak pravil klasik české literatury Malý je ten, kdo má v sebe malou víru, pravděpodobnost přiblížení se časům největších hvězd světového maratonu je o něco menší než nula. A boty na tom nic nezmění. Na druhou stranu, jak pravil v komedii Marečku, podejte mi pero, profesor Hrbolek, i skladník může číst Vergilia v originále.

ELIUD KIPCHOGE Keňa
2:01:39 – Berlín 2018 – Nike Zoom Vaporfly 4%

KENENISA BEKELE Etiopie
2:01:41 – Berlín 2019 – Nike Zoom Vaporfly 4%

BIRHANU LEGESE Etiopie
2:02:28 – Berlín 2019 – Nike Air Zoom Alphafly Next%

MOSINET GEREMEW Etiopie
2:02: 55 – Londýn 2019 – Nike Vaporfly Zoom Next 4%

DENNIS KIMETTO Keňa
2:02:57 – Berlín 2014 – Adidas Adizero Adios Boost 

Související témata: obuv , boty , sport , běh