návrat zpět
Co hledáte?
Smazat

reklama

reklama

Hemingway - La Floridita
Autor: La Floridita Hemingway - La Floridita
Lifestyle

Po stopách Hemingwaye…

Vydáno: 30.08.2018
Přestože si Ernest Hemingway (1899–1961) užil Playboye pouze něco málo přes sedm let, jen málokdo splňuje definici „hrajícího si chlapce“ tak dokonale. Pokud byste chtěli nasát atmosféru a tvůrčí inspiraci po vzoru slavného tvůrce, doporučujeme následujících osm adres.
 1. La Floridita (Kuba)
  V letech 1930–1940 žil spisovatel v Havaně, jednou z nejčastěji navštěvovaných adres byl právě bar La Floridita, mnohými považovaný za Mekku koktejlu jménem Daiquiri. Bar se nachází ve staré části Havany, poblíž hotelu Ambos Mundos, ve kterém Hemingway pobýval a napsal v něm jedno ze svých stěžejních děl Komu zvoní hrana. I socialistický management umí jméno nejslavnějšího návštěvníka patřičně prodat, před barem proto nechybí bronzová socha v životní velikosti. A součástí menu je luxusní plato Hemingway obsahující humra, ryby, mořské plody…
    
  La Floridita
  La Floridita
 2. La Bodeguita del Medio (Kuba)
  Jestliže La Floriditu představuje daiquiri, kdo nepil při návštěvě Havany v baru nacházejícím se o pár desítek metrů vedle tamní mojito, jako by nebyl. Ostatně, cosi v tomto smyslu napsal i Hemingway na nápojový lístek, který schraňují provozovatelé dodnes. Bar La Bodeguita del Medio zahájil svůj provoz v roce 1942, původně nesl jméno po svém zakladateli Ángelu Martínezovi.
    
  La Bodeguita del Medio
  La Bodeguita del Medio
 3. Harry’s Bar (Itálie)
  Slavný bar v Benátkách byl otevřen v roce 1931. Hemingway se stal jeho pravidelným hostem v průběhu zimy 1949–1950. V baru měl vlastní stůl, dlouhé hodiny strávil debatami s majitelem Giuseppem Ciprianim. Společníkem obou pánů byl nejspíš koktejl Bellini.
    
  Harry’s Bar
  Harry’s Bar
 4. Café Iruña (Španělsko)
  Pamplona svému Hemingwayovi rozuměla natolik dobře, že po něm po jeho smrti pojmenovala jednu z ulic, nechybí ani socha. Café Iruña zahájilo svůj provoz jako součást hotelu Plaza del Castillo v roce 1888, byl to první podnik v Pamploně, ve kterém fungovala elektřina. Kavárnu proslavilo vynikající víno.
    
  Café Iruña
  Café Iruña
 5. Cerveceria Alemana (Španělsko)
  Podnik na Plaza Santa Ana v Madridu funguje od roku 1904, i po 114 letech jsou součástí interiéru stěny z tmavého dřeva a mramorové stolky. Hemingway si podnik a tamní pivo oblíbil v padesátých letech, jeho společnicí bývala nezřídka hollywoodská herečka Ava Gardner, mimo jiné třetí manželka Franka Sinatry.
    
  Cerveceria Alemana
  Cerveceria Alemana
 6. Casa Botín (Španělsko)
  Další podnik ze španělské metropole z roku 1725 považoval Ernest Hemingway za vůbec nejlepší restauraci na světě. Casa Botín si stále zachovává kouzlo 18. století, včetně nábytku, původních trámů a dobových dekorací. Přestože je restaurace proslulá úpravami telecího a jehněčího masa, spisovatel propadl kouzlu receptu majitele Emília Gonzáleze na paellu.
    
  Casa Botín
  Casa Botín
 7. Brasserie Lipp (Francie)
  Po Kubě, Itálii a Španělsku se přesouváme do Paříže, ve které pobýval Hemingway ve skromném příbytku v dobách svého mládí. Podnik, který lze v tom nejlepším slova smyslu nazvat „knajpou“, je na bulváru Saint-Germain. Pivo s klobásou, k tomu opékané brambory zůstávají tradiční součástí menu dodnes.
    
  Brasserie Lipp
  Brasserie Lipp
 8. Ritz (Francie)
  Putování s Hemingwayem nelze zakončit stylověji. Spisovatel zde popíjel často s kolegou Francisem Scottem Fitzgeraldem. Jak napsal, pokud sní o posmrtném životě, každá nebeská akce se odehrává v Paříži. Když se jako válečný zpravodaj podílel na osvobozování města nad Seinou, vpadl do Ritzu se skupinou amerických vojáků a požadoval šampaňské pro všechny. Pochopitelně na účet podniku.
    
  Ritz
  Ritz
Související témata: reataurace , bar , Ernest Hemingway , tipy , hitparáda