21. dubna 2021 19:40

Péče o pleť je stejně podstatná jako kterákoli jiná preventivní péče. Máte to tak nastavené?

Odborníci se shodují na tom, že stárnutí je přirozený proces. Je ale jen na vás, jak zatáhnete za brzdu a zda dovolíte všem vráskám, aby se na vašem obličeji usadily. Zvolte si pomalejší a elegantnější cestu. Vaše pleť vám bude vděčná.

Jakmile se rozhodnete, že netoužíte po rychlém stárnutí, ale chcete pleti dodávat tu správnou výživu a péči, uvědomte si, že se o ni musíte starat stejně dlouhodobě a bez výkyvů jako o vlasy, zuby a další části těla, které mohou nemilosrdně prozradit váš věk, aniž byste si to přála.

Základem je samozřejmě kvalitní domácí péče a pak pravidelná návštěva kosmetického salonu. Právě tam se se železnou pravidelností dozvíte, co je pro vaši pokožku dobré, zda se na ní neprojevují sezonní nebo hormonální výkyvy a zda není na místě nasadit jiné přípravky pro boj s časem.

Hydratační krémy, které by vás měly věrně doprovázet, jsou takové, které eliminují stres pokožky, vyživují a významně hydratují. Také zabraňují poklesu kontur obličeje, díky čemuž vaše tvář stále vypadá pozitivně a zdravě.

Kromě správné volby přípravku pro péči je nutno pravidelně docházet na konzultace ke kosmetické poradkyni – ta velice snadno odhadne, co vaší pleti chybí, provede masáž, která vyrovná kontury, pozvedne rysy a zpevní pokožku v obličeji a oblasti podbradku.

Věnujte se svému věku ve všech ohledech a nenechte hřbety rukou, dekolt ani unavené rysy, aby prozradily, kolik let vám ve skutečnosti je. Přesně to je totiž tajemství, které si každá chytrá žena nechá pro sebe. Přestože je to jen číslo.

Než se vydáte na pravidelnou konzultaci a péči do Institutu Orlane, vyzkoušejte přípravky, bez kterých se zralá pleť neobejde:

B21 Extraordinaire Sérum krk a dekolt 30 ml/5490 Kč Ženy často nevěnují citlivým partiím krku a dekoltu tolik pozornosti, kolik by si zasloužily. Vlivem přirozeného procesu stárnutí, okolního prostředí, ale také třeba kvůli nevhodným pozicím během spánku se na nich objevují vertikální vrásky. Pleť v těchto místech ochabuje rychleji než v obličeji, ztrácí svoji hustotu a rysy kolem brady se rozostřují. Nejpokročilejší péče proti stárnutí, pro vyhlazení, zpevnění a tonizaci krku a dekoltu. Jemná krémová konzistence se zázračnou silou séra pokožku téměř okamžitě vypne, vyhladí a zpevní. Pozitivně působí na dlouhověkost buněk, hloubkově regeneruje, vylepšuje vnitřní složení pleti, obnovuje energii a pevnost, potlačuje známky stárnutí. Použití: V tenké vrstvě nanášejte ráno a večer. Pomalými a jemnými pohyby sérum zapracujte do pokožky. Pohyb provádějte od dekoltu a postupujte směrem nahoru k bradě.

Hydratační Bio-mimic maska 75 ml/2090 Kč Intenzivní omlazující pleťová maska je vytvořena přesně na míru potřebám pleti a disponuje efektem podobným tomu, jaký mají léčivé náplasti. Poskytuje pleti hydrataci, účinná generace aktivních látek vytváří ideální prostředí pro regeneraci buněk, personalizovaná péče přesně pro vaši pleť tvoří hydratující film, který pleti expresně dodává účinné látky. Díky tomu je pleť hydratovaná, svěží, rozjasněná a omlazená. Použití: Nanášejte 1–2x týdně na obličej. Při aplikaci se vyhněte očním konturám. Nechte působit, dokud neucítíte, že je pleť dostatečně dobře zásobená aktivními látkami. Film, který po sobě maska zanechá, smyjte pomocí Oživující pleťové vody.

Antirides Extreme Krém na kontury rtů 15 ml/1950 Kč Krém na rty speciálně koncipovaný proti stárnutí disponuje unikátními optickými receptory, které okamžitě zneviditelní vrásky. Viditelně omlazuje pokožku, snižuje viditelnost vrásek, hloubkově vyživuje, odbourává příznaky stárnutí. Tento extrémně silný a účinný krém na vrásky obsahuje Komplex Mémoxyle®, který se staví na odpor vzniku nových vrásek tím, že obnovuje „paměť mládí“. Obsahuje optické receptory, které jsou výtečnými pomocníky při snižování viditelnosti již existujících vrásek. Použití: Aplikujte ráno a večer nebo kdykoli během dne pod rtěnku. Lze jej použít také jako masku v silnější vrstvě na noc. Ráno po probuzení budou vaše rty krásně hladké a plnější.

Více na orlaneinstitut.cz, kde najdete i e-shop.