18. září 2019 17:58

Omega: každá volba začíná sny, protože s nimi je možné všechno

Historie hodinek Omega se začala psát v roce 1848, kdy třiadvacetiletý Louis Brandt otevřel ve švýcarském městečku La Chaux-de-Fonds dílnu na výrobu kapesních hodinek. V té době nejspíš netušil, že po 171 letech bude ve hře nová kolekce kultovního modelu Seamaster.

Seamaster Aqua Terra

Tradičně precizní provedení a vědomí toho, že i v případě hodinek je ďábel skryt v detailu. Kartáčované ocelové pouzdro s leštěnými detaily. Modrý kaučukový řemínek je k pouzdru integrován pomocí pevného článku, což evokuje vzpomínku na základní kolekci Omega Aqua Terra. Model Worldtimer používá kalibr 8938 Master Chronometer.

Modrý paprskovitý číselník má vnitřní lunetu a pro kolekci typicky svislé teakové pruhy. Číselník je obklopen prstencem světových metropolí. Z výsadního postavení GMT + 1 se těší švýcarské město Bienne, které je sídlem značky. Ve středu číselníku se nachází 24hodinový hyalitový prstenec, světle modrá polovina označuje den, tmavě modrá noc. Uprostřed číselníku vytvořila Omega svou vizi Země ze Severního pólu, přičemž z titanové destičky byla laserem odstraněna část materiálu. Vznikl tak modrý oceán, kontinenty dostaly plastický reliéf. Důsledkem chemické reakce laseru jsou kontrastní barvy zemského povrchu.

Seamaster 300

Historie modelu Omega Seamaster 300 se začala psát v roce 1957. A protože vítězná sestava se nemění, byl design Made in Omega použit i letos, kdy obecný kov nahradilo osmnáctikarátové žluté zlato. V případě číselníku byl použit drahokam, a to jihoafrický malachit. Zlaté pouzdro má průměr 41 mm. Zlaté jsou i fazetované ručky a luneta. Hodinky s atraktivním zeleným řemínkem pohání co-axiální kalibr Omega 8913 Master Chronometer. Nechybí certifikace Švýcarským federálním institutem pro metrologii.

Seamaster Diver 300M

Robustnost, nejmodernější materiály a technologie. Přesně to je chronograf o průměru 44 mm. Luneta z osmnáctikarátového zlata, stejně jako kuželový heliový ventil, korunka a ručky. Integrovaný černý náramek z kaučuku. Černý keramický číselník má laserem vyryté ikonické vlnky. Datové okénko je umístěno na 6. hodině, plastické indexy mají výplň Super-LumiNova. Novinkou této kolekce chronografů je použití keramických tlačítek. Zadní část tvoří průhledné safírové sklo, kalibr Omega 9900 Master Chronometer.

Model se vyrábí také například v modré variantě, kde je černý kaučukový pásek nahrazen náramkem z kartáčované oceli s patentovanou překlápěcí sponou s mikroregulací a potápěčskou extenzí. Ručky jsou pokryty rhodiem. Dostupné jsou i další varianty tohoto modelu.