3. března 2020 16:26

Nejlepší věci na světě jsou zážitky a poznání na „vlastní pěst“

Chystáte se na dovolenou či jen na poznávací víkend do zahraničí? Toužíte navštívit sousední země, nebo ostrov v dalekých končinách? Balíčky běžných cestovních kanceláři jsou pro vás nevýhodné, nezajímavé, omezené? Zkuste to pravé cestování bez sebemenšího omezení. Ucítíte svobodu v rozhodování. Budete platit jen za to, co opravdu budete chtít a potřebovat. Cestování na „vlastní pěst“ má svá specifika, ale kdo jednou zkusí, už nechce jinak.

Před cestou si ale rozhodně přečtěte informace o dané zemi a místě, kde hodláte nějaký čas pobývat. Cenné rady získáte v tištěných průvodcích, časopisech, na webech osobních zkušeností cestovatelů, jež danou oblast navštívili. Výborným rádce je Pacův cestovní deník. Díky získaným informacím se můžete vyhnout nepříjemnostem spojených s cestou, vyvarovat se chyb a svou cestu si můžete lépe naplánovat.

Nejdůležitějším faktorem při nezávislém cestování je cena, tedy jak co nejvíce ušetřit, a přitom zažít to nejlepší, co vás čeká. Individuálním plánováním s předstihem alespoň 1 až 2 měsíce dopředu a více, zakoupíte letenky často o dost levněji.

Nejlepší na individuálním cestování je větší dobrodružství, možnost poznání tamních obyvatel, podívat se do míst, kde se s běžnou cestovní kanceláří nedostanete. Dnes už se není čeho obávat. Je pravdou, že ne každý se dokáže dorozumět cizí řečí. Pokud zmeškáte letadlo, nebo je let zrušen, musíte počítat se zakoupením nové letenky. Ale jsou agentury, které toto umí zajistit. Třeba letenkátor flymeto.com. Tam mají opravdu výborný servis a pokud se něco nepředvídaného na letišti stane, tak jim stačí zavolat a oni vám pomohou najít novou letenku za rozumné peníze nebo poradí s překlady při komunikaci s letištním personálem.

Rozeného cestovatele s touhou po poznání něčeho zcela nového však nic nezastaví.

Denně pro vás letenkátor flymeto.com vybírá ty nejlepší ceny letenek do různých destinací, vybírejte a rezervujte si letenky, a užívejte si svůj pobyt v zahraničí plnými doušky bez omezení.

Váš papoušek Paco.