návrat zpět
Co hledáte?
Smazat

reklama

reklama

Negroni
Autor: Warehouse#1 Negroni
Lifestyle

Negroni, koktejl, který chutnal i Bondovi...

Vydáno: 12.12.2018
Jako hodně skvělých věcí, například penicilin či viagra, vznikl koktejl Negroni vlastně náhodou. Alespoň to praví takřka stoletá legenda.

V roce 1919 dorazil do Café Cassoni ve Florencii hrabě Camillo Negroni. Štamgast šel původně na tradiční americano, koktejl složený rovným dílem ze sladkého červeného vermutu, campari a sodovky. V baru však změnil názor, když místo nealka zatoužil po ginu. Přestože se vzhledem k „voltáži“ ginu jednalo o razantní změnu, barman, vědom si toho, že zákazník je za všech okolností pánem, neprotestoval. Naopak na vzniku jednoho z nejslavnějších koktejlů se podílel záměnou původního citronu za kousek pomeranče. Světlo světa tak spatřil míchaný nápoj, který se letos v hodnocení čtenářů www.businessinsider.com o nejoblíbenější koktejl planety umístil na druhém místě, lépe si vedl pouze Old Fashioned. V poli „poražených“ pak v souboji s Negroni skončily koktejly Whiskey Sour, Dry Martini, Daiquiri, Margarita, Manhattan, Moscow Mule…  

Mimochodem, agent s povolením zabíjet James Bond není pouze o martini, které je potřeba protřepat, nikoli míchat. V příběhu Bondova stvořitele Iana Fleminga si totiž agent 007 pod názvem Risico objednal právě Negroni.

(Článek Negroni aneb Koktejl s rodokmenem čtěte v lednovém vydání Playboye)

Související témata: Playboy 01-02/19 , Negroni , průvodce , drink , gurmet