Titulku zářijového vydání obsadila Natali, která od dětství miluje Pocahontas. A to byla i výzva pro náš štáb, který jí umožnil se do svého idolu vtělit na překrásném Kypru. V exkluzivním rozhovoru mluví nejen otevřeně o sexu v pozdějším věku naše nejúspěšnější modelka Pavlína Pořízková. O svém vztahu k pikantním pokrmům ve 20 otázkách vypráví modrátor nejpálivější talk show českého internetu Mr. Kubelík. V reportáži jsme byli přímými svědky, když Richard Krajčo oddává. Playboy vzpomíná na ikonického Karla Lagerfelda, radí s módou i stylem. Najdete zde i nové technologie, luxusní automobily, pravidla správného grilování a nedílnou samozřejmostí jsou i krásné ženy na odvážných snímcích...
Jak pravil Jan Neruda: „Český duch sice může na čas bloudit, rozmach mohutného jeho křídla může ho někdy zanést až na kraj světa, ale k pivu vrátí on se najisto vždycky zase.“ Slova klasika, která lze tesat do kamene.
V roce 1922 získal dánský vědec Niels Bohr (1885–1962) za výzkum struktury atomů a jejich záření Nobelovu cenu. Vedení dánského pivovaru Carlsberg tehdy rozhodlo o doživotním sponzoringu, kterého si vědec užíval v následujících čtyřiceti letech.
V roce 1950 uvařil pivovar Carlsberg na příkaz dánské vlády speciální pivo, jehož jediným konzumentem byl britský premiér Winston Churchill.
Přestože je Argentina známa spíš svými víny, těší se pivo nemalé oblibě. Nejsilnější politické strany tak mají vlastní značky.
Když se řekne Irsko a pivo, vybaví se většině populace známá značka černého pěnivého moku Guinness. Největším konzumentem v přepočtu na hlavu je však Nigérie.
162,719 pinty piva Guinness končí každý rok ve vousech, případně v knírech konzumentů. Jedna pinta = 0,5683 litru.
Ve vousech či knírech konzumentů skončí každoročně přes 92 000 litrů piva Guinness.
Ve vousech či knírech konzumentů skončí každoročně přes 92 000 litrů piva Guinness.
O tom, že je pivo vskutku boží nápoj, se přesvědčíte rovněž v Thajsku. Základním stavebním materiálem tamního chrámu Wat Pa Maha Chedi Kaew je totiž milion lahví piva, převládá Heineken. Právě nizozemský pivovarník Albert Heineken přišel v roce 1963 s pivní lahví, která mohla po vyprázdnění obsahu posloužit v chudších zemích jako cihla.
Uklízeči ulic v Amsterodamu mají garantovánu denní mzdu deset eur. Dál si mohou vybrat mezi hotovostí a pěti plechovkami piva.
Americký prezident Jimmy Carter podepsal ve svém funkčním období 1977–1981 zákon, který osvobodil od daní pivo uvařené doma pro osobní, případně rodinnou spotřebu.
Fucking Hell Beer je pivo pojmenované po rakouské vesnici Fucking. Mok o síle 4,9 % stojí 1,30 eura.
Pivo a vagina mají téměř stejnou hladinu kyselosti s průměrnou hodnotou pH 4,5.
Pivní plechovky jsou v Japonskou popsány rovněž Braillovým písmem. Nebezpečí záměny za jiný nápoj tak nehrozí.
Joan Evans je jediná žena na světě, která je schopna unést na hlavě v několika řadách 237 pint piva. Světový rekord vytvořila statná Irka na den svatého Patrika v březnu 2015.
(Text o nejsilnějších pivech starého kontinentu čtěte v červnovém čísle Playboye)