22. července 2022 09:52
Klára Kotábová

Na dovolené se neodbývejte

Pokud máte po dovolené, jistě jste se znovu přesvědčili o tom, že oblíbenou kosmetiku je také občas potřeba vyvézt, a ne spoléhat na cestovní velikosti kosmetiky, kterou rádi nemáte. Co je totiž výsledkem? Unavený vzhled.

Představte si následující: po delší době, způsobené covidem, jste se dostali na prudké středomořské slunce. Ovšem stejně jako mnoho dalších slavnostních cestovatelek jste udělali, pokolikáté už, obrovskou chybu. Nechali se v luxusní prodejně kosmetiky nalákat na cestovní velikost některých přípravků, aniž byste vzali v potaz, co vaše pleť doopravdy potřebuje. Výsledek?

První den to na slunci a v polostínu ještě šlo. Protože jste měli v pleti zásoby výživných a vyživujících látek z pravidelné celoroční péče. Ovšem druhý den ráno, po použití přípravku, který se sice vešel do cestovního kabinového zavazadla, ale to byla tak jediná jeho výhoda, jste se zhrozili. Váčky pod očima, se kterými se statečně pere Antifatigue Mask, najednou byly tam, odkud se je snažíte dlouhodobě vypudit. Taky jste měli popraskané rty, vysušenou povadlou pleť. Ani jeden z mikro zázraků v toaletní taštičce zkrátka nezafungoval. Takže jste týden přežívali nenalíčeni, s napjatou, podrážděnou pokožkou a doslova a do písmene se těšili na to, až si doma dáte sprchu a na obličej nanesete svoje přípravky, u nichž máte jistotu, že opravdu fungují.

Jakmile jste se tedy ocitli zpět doma v koupelně, nanášeli jste si přesně jednotlivé přípravky pro péči o pleť tak, jak je doporučováno, a vysloveně jste cítili, jak pleť žíznivě pije. Ověřili jste si tedy zase, že se nevyplatí podléhat trendům – raději věnovat pár centimetrů v zavazadle tomu, co opravdu potřebujete ke štěstí. Tedy zdravou a mladistvě, odpočatě, chcete-li, vypadající pleť.

Můj příběh? Nebudete mi věřit, s jakou rozkoší jsem si pleť vyčistila, nanesla oblíbené sérum, nechala vstřebat, nanesla denní krém a s úžasem vnímala, jak se mi pleť na obličeji vrací do původního stavu. A rychle. Jen díky značce Orlane. Když jsem si totiž tohle sdělovala s kamarádkou, přiznala se, že ona na týdenní dovolenou jezdí, byť jinak investuje do kvalitních značek, s jediným kelímkem krému, který si pořizuje v běžné drogerii. A po návratu si do kondice pleť na obličeji i dekolt dává několik dní.

Doporučujeme proto i vám – když se vydáte k moři, nemyslete si, že potřebujete výhradně cestovní balení, potřebujete balení kvalitního přípravku. Přípravků, které vám budou pomáhat dostat se do kondice, vypadat odpočinutě, tak, aby vám lidé kolem vás po návratu záviděli jiskru a jas a neptali se soustrastně, jaký horor jste na dovolené zažila.

Protože pleť, a vlastně celý obličej, je vaší vizitkou a nevyplatí se jej odbývat. To se spíš vyplatí vzít si na cesty o jeden pár bot méně, případně nafukovací lehátko koupit na místě a netahat jej z domova a pak zase zpět. A na ušetřený prostor naskládat micelární vody, krémy, séra, které vám dlouhodobě pomáhají…

Uvidíte, že nejenže ve finále ušetříte, ale také se i vrátíte od moře či z hor dokonale odpočinutá, s pocitem odpočinku jedinečně vepsaným ve tváři.

Poslední detail: Neodbývejte se proto, že děti potřebují víc místa v kufru. Jedete na dovolenou také a čistě sobecky trvejte na tom, že chcete být i nadále krásnou ženou, takže bez svých dlouhodobých partnerů neodjedete. Uvidíte, že se pro ně místo najde.

Krásnou dovolenou s jiskrou ve tváři.