18. března 2022 17:40

Miluju slunce, ne už tolik vrásky slunečními paprsky způsobené

Všimli jste si toho také? Jaro je tady a s ním i první sluneční paprsky. Což je dobrá zpráva. Pleť políbená sluncem vypadá vždy skvěle, ale co ty vrásky? Kde se tam vzaly a jak je vyzmizíkovat?

Dlouho jsem tápala, navíc s ohledem na bezstarostné mládí i jistotu, že na podzim se pokožka zase vrátí k normálu, jsem sluneční vrásky akceptovala jako nevyvratitelný letní fakt. Zkrátka – v létě se objeví, v září zmizí. Tečka. S přibývajícími roky jsem ale zjistila, že s každým rokem se doba rekonvalescence pokožky prodlužuje, takže jsem nyní dospěla do fáze, že pleť vypadá zdravě v březnu – od posledního letního slunění tedy po více než půl roce. Což je problém v okamžiku, kdy víte, že za měsíc na vaši tvář budou sluneční paprsky zase intenzivně působit, tedy vrásky vznikat.

Tohle zjištění mě postavilo před jediné rozhodnutí. Začít se o sebe víc starat, nebrat vrásky od slunce jako samozřejmost a vzít si ze slunečních paprsků to nejlepší. Jinak se doba regenerace pokožky protáhne a já nakonec budu mít vrásky neustále.

A to by – uznejte sami – nešlo.

Proto jsem sáhla po kouzelných přípravcích a vyzkoušela hned dva. Antirides Extreme Krém SPF 30 od Orlane. Což je účinný krém, který pomáhá zralé pleti, tedy jako té mojí, v boji se stávajícími vráskami, a zároveň ji chrání před vznikem nových. Díky ochrannému faktoru SPF 30 je ideálním obranným štítem před poškozením sluncem! Jakože fakt jo! Je polovina léta – a vrásky nikde! A nebyla bych to já, abych se nepídila, proč tomu tak je. V krému proti vráskám SPF 30 jsou kromě patentované látky Mémoxyle® a komplexu B21 Bio-Energic obsaženy také UVA a UVB filtry, které účinně chrání pleť proti vráskám i tmavým skvrnám, které jsou způsobeny slunečním zářením. Dále obsahuje výtažek z jasmínu, který se podílí na snížení zánětlivých reakcí, a naopak na posílení obranyschopnosti pleti proti volným radikálům, jež jsou nežádoucími spouštěči jejího stárnutí.

Podtrženo, sečteno: Pár pih na nose mám, vrásky žádné, pleť vypadá skvěle.

A jedeme dál: Dalším zázrakem na mém toaletním stolku je Antirides Extreme Sluneční sérum, taktéž od Orlane. Což je denní anti-aging sérum na obličej, krk a dekolt. Ochraňuje zralejší pleť před stárnutím způsobeným UV zářením. A vzhledem k tomu, co umí za zázraky, budu ho používat celoročně, což se i doporučuje. Neb i v zimě slunce svítí, že. Jo a ještě něco, je skvělé na zčervenalou pokožku, má skvělé účinky pro regeneraci, tlumí zánětlivé reakce, brání vysoušení pokožky. V tomto séru je mimo jiné obsažen jasmínový komplex pro podporu obranyschopnosti pleti a zachycení volných radikálů z UVA, UVB a infračerveného záření. Dále pak komplex B21 Bio-Energic, který je zdrojem energie nezbytné pro nápravu, hydrataci a kompenzaci pleti vysušené slunečním zářením. Zklidňuje ji a regeneruje. Vitaminový komplex (B1, B2, B12, B5 a B3) se podílí na obnově a revitalizaci pleti, navíc zvyšuje její elasticitu.

Mám jasno. Bez těchto přípravků ani k moři, ani na hory, ani ke koním. Nikam. Zkrátka si budu užívat pobytu venku a na podzim – nebudu muset docházet na složitou záchranu pleti. Budu mít totiž dokonalý servis vždy po ruce.

Jak letošní léto pojmete vy?

Autor: Klára Kotábová