návrat zpět
Co hledáte?
Smazat

reklama

reklama

Lidé, spěte a hubněte
Autor: profimedia.cz Lidé, spěte a hubněte
Lifestyle

Lidé, spěte a hubněte!

Vydáno: 18.07.2019
Jednou z mála věcí, ve které si dovolím nesouhlasit s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou, je jeho tvrzení, že kdo spí, nežije. Spánek totiž představuje, alespoň podle mého názoru, to nejlepší, co může člověka potkat.

O to potěšitelnější je zjištění vědců, že během spánku je možné spalovat tuky a pracovat na své postavě. Tento proces ovšem není spojen se zázračnými přípravky, které do sebe napumpujete před ulehnutím, nýbrž s naším chováním během celého dne. A opět platí pravidlo o přímé úměře mezi množstvím svalové hmoty a spalováním tuků. Alespoň to tvrdí specializovaný francouzský server www.menfitness-magazine, který přišel se seznamem osmi aktivit a produktů, s jejichž pomocí bude čas spánku rovněž časem úpravy hmotnosti.

Bílý čaj

Vůbec nic proti kávě, ale existují studie, podle kterých lze tento životabudič v rámci hubnutí nahradit zejména v pozdně odpoledních hodinách bílým čajem.

Bílý čaj
Autor: Iateasquirrel CC BY-SA 3.0 Bílý čaj

Čím méně, tím lépe

V tomto případě je řeč o sacharidech, bez kterých to sice nejde, nebo je to alespoň hodně těžké. Rozložte si ale jejich příjem tak, aby největší sacharidová vlna přišla hned po pobuzení. S čím menším množstvím inzulinu v krvi ulehneme, tím lépe.

Proteinový drink

Pokud vás v noci honí mlsná, zkuste řešit hlad v pozdějších večerních hodinách pomocí proteinového nápoje. Jeho prostřednictvím utišíte hlad, budujete kvalitní svalstvo a lépe regenerujete.

Proteinový drink
Autor: Sandstein CC BY 3.0 Proteinový drink

Sázka na tryptofan

Konzumujte potraviny s vysokým obsahem jedné z dvaceti proteinogenních aminokyselin. Doporučuje se především kuřecí maso a vejce, včetně křepelčích. Jak totiž ukázaly poslední výzkumy, tryptofan je protein podporující relaxaci a spánek. Navíc tělo zpracovává proteiny snáz než sacharidy.

Voda nad zlato

Pijte vodu, alespoň dva litry denně. Čím ledovější, tím lépe. Ledová voda totiž vybízí tělo k zahřátí, což se rovná spalování kalorií.

Red hot chilli

Procesu spalování tuků výrazně napomáhá kapsaicin neboli rostlinný alkaloid zodpovědný za pálivou chuť papriky. Navíc je známo, že se jedná o velmi účinného bojovníka v boji s nádorovými chorobami. Doporučit lze proto například kajenský pepř a chilli papričky. Chce to ale pomalejší rozjezd.

Chilli papričky
Autor: Asit K. ghosh Thaumaturgist CC BY-SA 3.0 Chilli papričky

Ořechy nejen pro Popelku

Pomocí ořechů zaženeme hlad, kromě toho mají pozitivní vliv na fungování srdce. Podle institutu Sleep to Live navíc zvyšují hladinu, melatoninu neboli spánkového hormonu.

Související témata: spánek , hubnutí , zdraví , životní styl