8. července 2021 23:28

Konec dokonalých andílků

Životní praxí ověřená teorie o tom, že všechno krásné jednou skončí, platí i v případě Victoria’s Secret. Slavná značka dámského spodního prádla totiž před časem oznámila své rozhodnutí skončit s dokonalými kráskami a na jejich místo angažovat skutečné ženy.

Nevím sice, čím například Gisele Bündchen či Heidi Klum, mimo jiné matky tří a čtyř dětí, nesplňují definici skutečné ženy, pokud však vedení značky usoudilo, že uvadající prodeje spasí mimo jiné lesbička a fotbalistka Megan Rapinoe, transgender modelka Valentina Sampaio či modelka kyprých tvarů Paloma Elsesser, je nezbytné volbu respektovat. Na druhou stranu je nezpochybnitelným právem, ba snad i povinností Playboye vzpomenout na několik andílků ukončené éry…

Alessandra Ambrosio Brazílie, 1981

Brazilská kráska hájila barvy Victoria’s Secret v letech 2000 až 2017. Na svém dokonalém těle prezentovala matka dvou dětí podprsenky Fantasy Bra a Dream Fantasy Bra, každou za 2,5 milionu dolarů. Má vlastní značku plážového oblečení a je velvyslankyní americké společnosti pro roztroušenou sklerózu.

Gisele Bündchen Brazílie, 1980

Dlouhodobě nejlépe honorovaná modelka a manželka nejslavnějšího quarterbacka Toma Bradyho pochází rovněž z Brazílie. Roli andílka plnila v období 2000 až 2007. V roce 2000 na sobě měla nejdražší spodní prádlo na světě Red Hot Fantasy Bra v hodnotě 15 milionů dolarů. Matka tří dětí je mimo jiné velvyslankyní Dobré vůle pro programy životního prostředí Organizace spojených národů.

Tyra Banks USA, 1973

První Afroameričanka v barvách značky byla andílkem v letech 1997 až 2005. V současné době je známa svou televizní show America’s Next Top Model, ve které působí od roku 2003. Vedle toho moderuje talk show Tyra. Má jedno dítě, které odnosila náhradní matka.

Miranda Kerr Austrálie, 1983

Pro změnu první modelka od protinožců, která spojila svou profesní dráhu s Victoria’s Secret. Stalo se tak v roce 2007. Matka tří synů, otcem prvního je herec Orlando Bloom, další dva hochy má Miranda s o sedm let mladším manželem, dolarovým miliardářem a zakladatelem společnosti Snapchat Evanem Spiegelem. Angažuje se ve prospěch osob postižených australskými lesními požáry.

Heidi Klum Německo, 1973

Německá topmodelka a příležitostná herečka fungovala v „žoldu“ Victoria’s Secret celých třináct let. V té době prezentovala podprsenku Millenium za 10 milionů USD (1999), stejný kousek spodního prádla v hodnotě 12,5 milionu dolarů předvedla o dva roky později. Svůj debutový singl Wonderland k seriálu Douglas natočila pro charitativní účely. Má čtyři děti.

Adriana Lima Brazílie, 1981

Kdosi správně napsal, že když se smíchá to nejlepší z brazilských, švýcarských, afrických, karibských a japonských genů, vznikne černovlasá kráska s uhrančivě modrýma očima, což je přesně Adrianin případ. Dvě desetiletí trvající kontrakt s Victoria’s Secret uzavřela v roce 1999. Za dalších třináct let šokovala svět poté, co se objevila na mole ve spodním prádle dva měsíce po porodu. Matka dvou dětí.