23. května 2022 13:50

Když je hraní radost pro oči. Nepodceňujte kvalitní monitor v domácím prostředí

Dnes se od obrazovek během dne téměř neodtrhneme. Pokud je jedním z našich koníčků hraní her, kvalita monitoru je prioritou číslo jedna. Je pro nás proto velmi výhodné vybírat si obrazovky v co největší kvalitě a přizpůsobitelnosti. Nabídka monitorů se neustále rozšiřuje a inovace v oblasti zobrazovacích technologií rozhodně nezaostávají. Dobře lze vybrat třeba u společnosti Lenovo.

Jednu z vysoce kvalitních obrazovek nabízí monitor Lenovo G27c-10. Díky 27palcovému displeji s rozlišením 1920 × 1080 ji oceníte zejména jako hráči. Zakřivení obrazovky 1500R vám vyplní celé zorné pole, o plynulost každého pohybu se postará speciální technologie AMD FreeSync Premium a vysoká obnovovací frekvence 165 Hz.

Software na míru

Abyste si monitor mohli dokonale přizpůsobit svým potřebám, vyvinulo Lenovo software Artery. Jedná se o software umožňující plnou kontrolu nad nejvhodnějším nastavením jak pro vás jako uživatele, tak i pro aktivitu, které se zrovna věnujete – Artery se totiž vyplatí jak při hraní her, tak při dalších činnostech, kde je důležité vidět nezkreslený obraz, např. při úpravě fotografií. Přesně a snadno si můžete na domovské obrazovce nastavit barvy, jas, kontrast i obnovovací frekvenci.

Méně modrého světla, více radosti

Po tom, co koukáme do monitoru dlouho, se často objevují nepříjemné bolesti očí. Těm monitor Lenovo G27c předchází pomocí funkce Low Blue Light, která blokuje nebezpečné modré světlo, a zároveň se dá nastavit tak, aby vás pravděpodobně upozorňovala, že je čas na pauzu.

K dokonalému soustředění u obrazovky je potřeba také udělat si pohodlí. Monitor G27c vám k tomu může pomoci četnými polohovacími možnostmi – monitor je možné zvednout, naklonit v úhlu –5° až 22°, dokonce ho můžete zavěsit na zeď. Tam vám rozhodně neudělá ostudu ani v tom nejdesignovějším bytě, má velmi tenké rámečky, které jsou ze tří stran téměř neviditelné, i pokud se rozhodnete mít monitor na stojanu, je velice tenký a elegantní.

Monitor Lenovo G27c-10 je herním monitorem i pro náročné uživatele, kteří ocení jeho variabilitu, kvalitní obraz i šetrnost k očím.