11. října 2020 16:28

Kdo koupí, neprohloupí...

Je to pravda odvěká, zuby dělají člověka, kdo na holku s plakem čeká, ten se načeká. Pravda, Jan Werich to pojal trochu jinak, s pravděpodobností hraničící s jistotou lze ovšem říci, že by se ztotožňoval i s touto verzí. Jaké štěstí, že žijeme v éře elektrických kartáčků garantujících vyleštěný chrup a zářivý úsměv.

1. Oral-B Genius Pro 8000

Podle znalců absolutní top produkt, z kategorie rotačně oscilačních. Technologie detekce je zárukou vyčištění všech oblastí zubní dutiny, kulatá hlavice Oral-B pak zvládne vše ostatní. Nastavitelný indikátor SmartRing chrání citlivé dásně, technologie kontroly tlaku snižuje rychlost čištění a působí blahodárně na dásně. Počet kmitů za minutu 40 000, výdrž baterie 12 dnů. Ve srovnání s běžným manuálním kartáčkem odstraní až o 100 % víc zubního plaku.

2. Colgate Pro Clinical 250+

Kompaktní kartáček má minimální hmotnost a je proto vhodný na cesty. Mezi klady lze jednoznačně zařadit výdrž baterie, která zvládne 40 cyklů, délka dobití kolem 10 hodin, počet kmitů 30 000 za minutu. Během čištění zubů kartáček každých 30 sekund připomene, že nastal čas přejít na další úsek.

3. Quip

Chytrý zubní kartáček značky z kategorie nikoli notoricky známých je v jedné recenzi prezentován jako „odvážný sexy zubní kartáček pro novou generaci“. Stejně jako předchozí přístroj oznámí po půl minutě nutnost změny čištěného prostoru. Zajímavý design, díky kterému Quip „zapadne“ bez problémů do jakékoli koupelny.

4. Philips Sonicare DiamondClean Smart 9300

Top produkt věhlasného výrobce nabízí několik režimů čištění zubů, možnost regulace intenzity čištění, čtyři hlavice pro specifickou péči o zuby a top design. Výdrž baterie při každodenním využívání ráno i večer 14 dnů, nechybí ukazatel nutnosti výměny hlavice. Chytrá aplikace Philips Sonicare „učí“, jak zlepšit techniku očisty chrupu.

5. Foreo Issa 2

Mezi nejlepšími kartáčky se neztratí ani produkt ze Švédska. Na první pohled zaujme design a materiál v podobě silikonu. Hodně blízko k dokonalosti má baterie, na jedno nabití přes USB zvládne 365 plnohodnotných čištění. Funguje na principu sonických vibrací, které ve vysoké rychlosti rozkmitají štětiny a vytvoří dynamický proud směsi vody, slin a zubní pasty. Kartáček je antibakteriální, voděodolný a má 3D flexibilní hlavici.

6. Philips Sonicare ProtectiveClean 6100

Další top výrobek nizozemského výrobce. Máme li věřit popisu produktu, může se uživatel těšit díky tlakovému senzoru na šetrné čištění a zároveň získá během pouhého týdne bělejší zuby. Stačí nasadit hlavici W2 Optimal White, která je osazena centrálními vlákny pro odstranění skvrn. Kartáček disponuje třemi režimy (Clean, White, Gum care) a stejným počtem druhů intenzity. K tomu funkce BrushSync informující chytré tělo, kterou hlavici právě používáte. Na základě toho pak vybírá kartáček optimální režim a intenzitu.

7. Waterpik Triple Sonic ST-01

Inovovaný sonický kartáček nabízí tři režimy – čištění, bělení, masáž. Hlavice má gumový povrch chránící zuby před poškozením při neobratné manipulaci. Měkká vlákna odstraňují jemně a účinně zubní plak z mezizubních prostor a dásňových žlábků. Baterie garantuje provoz kartáčku na jedno nabití při pravidelném čištění 2x denně až po dobu tří týdnů.