18. prosince 2018 18:04

Každý den si zaslouží oslavu...

Alespoň to tvrdil promovaný lékař a olympijský vítěz ve vodním slalomu z Barcelony 1992 Lukáš Pollert. Kromě toho je prosinec měsícem oslav, kdy ani playboy nejde pro sklenku daleko. Alkohol má v našem životě své místo, jde jen o to, konzumovat ho tak, aby nás případný pohled na váhu nedostal do stavu hluboké deprese.

  1. Vodka + soda Pravda, jedná se o poněkud neobvyklou kombinaci, soda ovšem dodá patřičný objem. Pokud bude obsah sklenice o obsahu 200 mililitrů tvořit klasický panák vodky doplněný sodou, doplníme 43 kalorií.
  2. Šampaňské V rámci nízkokalorických oslav lze doporučit i šampaňské. Ve 120 mililitrech je totiž stravitelných 84 kalorií. Prakticky totéž platí pro všechny druhy šumivých vín z kategorie suchých.
  3. Pivo Pivaři mají důvod k radosti, neboť nápoj, v jehož konzumaci jsme už po několika let světovými jedničkami, je totiž zdravý a přitom se nejedná o kalorickou bombu. Pokud tedy nepošleme do útrob deset kousků. Třetinka dělá 103 kalorie, standardní půllitr poskytne tělu 153 kalorií.
  4. Bílé víno Jeden z elixírů života, nicméně pozor. V průměru obsahuje 150 mililitrů bílého vína minimálně 121 kalorií. Těm, kteří si chtějí užívat a zároveň až tak moc neřešit kalorie, doporučujeme například Sauvignon Blanc či Ryzlink rýnský. Naopak u stejného množství sladších vín musíme počítat s příjmem až 165 kalorií.
  5. Martini Oblíbený koktejl nejslavnějšího agenta s povolením zabíjet. A také George Clooneyho. Jak všichni víme, protřepat a nemíchat. Každopádně 66 mililitrů martini spolu s olivou má 124 kalorií.
  6. Červené víno Rovněž červené víno patří do kategorie alkoholických nápojů v rozumné míře našemu organismu prospěšných. Obsahuje antioxidanty chránící průchodnost tepen, zároveň je to aktivní bojovník proti tělo devastujícím zánětům. Přitom však není radno zapomínat na to, že 150 mililitrů červeného vína obsahuje 125 kalorií.
  7. Gin tonic Nápoj chutný, populární a zároveň docela výživný. Na jeho kalorické hodnotě má nemalý podíl výběr toniku, v některých případech se totiž kukuřičným sirupem a fruktózou opravdu nešetří. Pokud smícháte 45 mililitrů ginu a 135 mililitrů toniku, bude tělo obohaceno o 142 kalorií.
  8. Margarita Mexická klasika si vydobyla celosvětovou proslulost. Zcela právem, neboť kombinace tequily, šumivého vína a šťávy z limetky nemá chybu. Až na ten cukr! Nějakých 120 mililitrů tak znamená příjem 168 kalorií.