16. září 2021 09:32

Jste unavená? Maskujte to...

Přesně tohle mi radila kdysi kolegyně. Jenže mě stačí jít na únavu jinak. Použít masku – a maskovat nebude co. Má pleť bude zářit mládím. Promiňte. Už tomu tak je.

Nabraly jsme si to ho na svá bedra dost. Vy, já, vaše kamarádka, moje známá. Snažíme se být dokonalými matkami, profesionálkami v zaměstnání, kuchařkami, sportovkyněmi, vychovatelkami vlastních dětí... A ve výčtu by se dalo pokračovat dalších několik hodin. Jenže kdo by chtěl vlastně poslouchat to, co denně děláte pro lidstvo i pro vlastní rodinu, že. Raději si položte otázku, co alespoň někdy děláte pro sebe. Já si na ni totiž upřímně musela odpovědět, že nic moc. Večer, místo toho, abych se protáhla, dodělávám domácí úkoly s dětmi. Ráno, místo pozdravu slunci, naháním psa po naší vesnici a tvrdím, že už jej večer znovu venčit nepůjdu. Uřícená dopadnu na své místo v open space s pocitem, že by mělo být tak sedm večer – měřeno únavou materiálu. Jenže je osm ráno. Nevím vlastně, proč mám v hlavě zakódováno, že v sedm večer bude vše dobré. Klídek a pohoda, když ta „zábavnější“ část dne teprve začíná. Právě v tuto dobu si mé dcery velmi často vzpomenou na to, že jim chybí školní pomůcky, že doma není nic k jídlu, že mají zítra odevzdat pětistránkový referát na téma Rozvoj lidové tvořivosti na Aljašce nebo nějakou podobnou záležitost.

Donedávna jsem pod náporem výše uvedeného bledla… Popelavěla v obličeji a s vědomím, že se všechny stresy odrážejí na mé tváři, se zavírala doma. Jako pardon, ale porovnávat vizáž v kanceláři s dvacetiletou asistentkou, která zná ponocování jen díky mejdanům, a ne kvůli nedopsaným ročníkovým pracím, nevyžehlenému prádlu, dopisování fejetonu, případně ponocování nad přípravou biosvačin, které pozřou i rozmazlení vegetariáni? Díky, nechci.

Ovšem karta se obrátila v okamžiku, kdy jsem vyzkoušela Antifatigue masku na unavenou pleť od Orlane. Jakože zkoušela jsem jich v životě víc, ale bez valného výsledku. Produkt Orlane je ovšem zcela jiná káva. Stačí jediná aplikace a pleť je viditelně vypnutá, mé rozplizlé kontury obličeje se vrátily tam, kam patří, a tvářičku mám zase jako vysoustruženou. Na první pohled bezstarostnou... Jak jsem si nastudovala, maska obsahuje složky, které zajistí okamžitou biologickou relaxaci unavené pleti. Dodá unavené pokožce energii, a co je na ní nejlepší, můžete v ní i mezi lidi. Stačí nanést maličko přípravku pod make-up a maska vypíná, funguje a omlazuje i v okamžiku, kdy vy pracujete na jiných projektech. Pro mě perfektní volba. Nemám totiž čas na to, abych strávila hodinu v koupelně nanášením masky, pak jejím odstraňováním... Raději ji nechám pracovat a mezitím stihnu odškrtnout další ze seznamu úkolů pro daný den. Těch plánovaných i těch nečekaných. Stejně tak maska můžete nechat pracovat na nočních směnách. Místo použití běžných přípravků. Výsledek: Probudíte se do svého mládí.

Jistě, můžete si z nanesení masky udělat rituál, během kterého vás nikdo nesmí rušit – návod na to, jak přesně tohle zařídit, jsem ale u přípravku nenašla. Respektive v příbalovém letáku výše požadovaná informace chyběla. I když jsem jej jako milovnice těchto příbalových informací pročetla od A do Z.

Fakticky vzato: Orlane Antifatigue maska má dlouhodobý vypínací efekt, pleť je díky ní jemnější, projasněná a plná energie. Regeneruje, hydratuje, zpevňuje.

Důkaz? Už se ráno v koupelně nemusím představovat sama sobě a s vědomím, že tu osobu sledující mě v zrcadle sice neznám, ale je mou povinností se o ni nějak postarat. Vidím své mladší já. S jiskrou v oku i na pleti. A nejbáječnější je, že občas jsou i dny, kdy vyrazím bez dokonalého make-upu, a přesto se mě lidé ptají, se závistí hlase, z jaké dovolené jsem se právě vrátila.

Jen se tajemně usmívám. Vy moje tajemství znáte, všem ho ale vytrubovat nemusím.

Takže ještě jednou: Orlane Antifatigue masku na unavenou pleť si pořiďte. To je ta záchrana, kterou hledáte.

Více na orlaneinstitut.cz, kde najdete i e-shop. Vybrané přípravky značky Orlane zakoupíte také ve vybraných prodejnách sítě lékáren Lemon (lekarnalemon.cz), případně na letišti v prodejnách Aelia Duty Free Shop.