16. února 2021 16:35

Jaro se blíží, a pokud chcete předejít zimní únavě vepsané ve tváři, potřebujete plán péče

Na přelomu zimy a jara je pleť vždy vzhledově nejunavenější, nemá dostatek vitaminu D. Celkové vyčerpání organismu po dlouhém období tmy a chladu se projevuje primárně právě na pokožce. Co dělat, aby tomu tak nebylo?

Je velkou chybou myslet si, že s příchodem jara se můžete o svou pleť přestat starat. Naopak, střídání sezon vede k tomu, že je pokožka unavená a potřebuje efektivně a rychle dostat zpět do kondice. Stejně jako se jarní únava projevuje na vaší fyzičce a výkonu, propisuje se také do vrásek kolem očí, kruhů pod očima, vysoušení pokožky a dalších projevů, které signalizují, že je stávající péče nedostatečná, případně že nastává čas na změnu. To platí pro muže i pro ženy a je dobrou zprávou, že stále více přípravků pro péči pleť je tzv. unisexových. Tedy pokud konvenují ženě, může je používat ona, pokud jsou příjemné a ukazují výsledky na mužské pokožce, skvěle se hodí do jejich užívání.

Jaká ale platí pravidla pro to, aby se vám jarní únava nevepsala do obličeje?

  1. S přicházejícími teplejšími dny si zvolte kvalitní pleťový krém s dostatečnými hydratačními schopnostmi, nezapomínejte na kontrolu SPF zvoleného přípravku a v neposlední řadě můžete vsadit na koncentráty, které obratem dodají pleti látky, které tak nutně potřebuje.
  2. Vhodné je využívat přípravky s dostatečným množstvím kolagenu, díky němu bude pleť prozářená a kypící zdravím.
  3. Pokud máte pleť vysušenou, kromě kosmetických produktů věnujte pozornost také tomu, co jíte. A dodržujte pravidelný pitný režim.
  4. Můžete také vsadit na pleťové olejíčky, které pleť perfektně zklidňují a zároveň podporují regeneraci a hojivé procesy v pokožce.
  5. Pokud sportujete, používejte hydratační krém před samotným výkonem, po něm pak dopřejte pokožce pěsticí péči. Takovou, aby snadno zregenerovala. Dermatologové se navíc shodují na tom, že pokožka, která je rozehřátá sportovním výkonem, lépe absorbuje látky pro revitalizaci nezbytné. Takže neplatí, že po sportu se odpočívá, po sportu se především pečuje.

Odborníci se shodují na tom, že právě na jaře se na pleti nejvíc ukazuje, jak pečlivě se o ni její majitel staral v průběhu celého roku. Jestliže tedy chcete kypět zdravím a nemaskovat vrásky ani kruhy pod očima, je tu přesně ten okamžik pro vás, kdy byste měli péči o svůj vzhled věnovat zvýšenou pozornost.

Relaxujte, sportujte, promazávejte. Investujte do svého zdraví a krásy.

Tipy pro vás, které musíte zkusit:

Super Hydratant krém 50 ml/3190 Kč Program Hydratation-Nutrition (hydratace a výživa) zajišťuje obnovu rovnováhy vody v buňkách. Dokáže uspokojit i tu nejžíznivější pleť. Dehydrovaná pleť působí unaveným, povadlým dojmem, chybějí jí vitalita a pružnost. Zralá pleť je k dehydrataci náchylnější. Pleťová koncentrovaná péče je zárukou dostatečné hydratace, která tvoří základ pro pružnou, mladou a krásnou pleť. Jde o jedinečný způsob hydratace pro všechny typy pleti, přípravek se podílí na regulaci hydratace i její optimalizaci, díky tomu je pleť pružnější jemnější a vypadá mladě a vitálně. Použití: Používejte ráno i večer na důkladně vyčištěnou pleť.

Antifatigue Absolute Polyactive krém 50 ml/3290 Kč Je prokazatelné, že díky světelné terapii lze obnovit činnost genů podporujících efektivní zmírňování tvorby vrásek a vizuálně starší pokožky. Antifatigue Absolute Polyactive krém na unavenou pleť je inspirován právě touto světlenou terapií. Krém obsahuje výtažek z kořene stromu lindera, který má pozitivní efekt, podobně jako světelná terapie. Ženšen ve spojení s výtažkem z ginkgo biloby, stromu dlouhověkých, odplavuje toxiny a podporuje mikrocirkulaci. Bio-Energic komplex pleť energizuje, hydratuje a zpevňuje. Krém inspirovaný světelnou terapií přináší ve své vylepšené verzi ještě více energie pro unavenou pleť. Už velmi brzo po aplikaci revitalizuje unavenou pokožku, obnovuje mladistvý vzhled, vyplňuje vrásky a je prvním krokem k zabránění projevů stárnutí. Pomáhá vyplavovat toxiny, harmonizuje biorytmy uvnitř buněk. Použití: V tenké vrstvě nanášejte ráno pro dodání energie i večer pro obnovu pleti. Aplikujte na důkladně vyčištěnou pleť.

Supradose Elastinový koncentrát 15 ml/1190 Kč Orlane Supradose Elastinový koncentrát kompenzuje ubývání elastinových vláken u slábnoucí zralé pleti. Elastin dodává pleti na pružnosti, což se projevuje výrazným omezením tvorby vrásek a jejich prohlubování. Pro zralou pleť je rovněž ideální volbou jako ošetření po opalování nebo při redukční dietě. Vyhlazuje stávající vrásky a jemné linky, navíc omlazuje celkové vzezření pleti. Supradose Elastinový koncentrát je jedinečný přípravek pro zralou pleť, která potřebuje povzbudit. Okamžitě po aplikaci omlazuje, vyživuje, rozjasňuje položku a definuje kontury pleti. Díky optimální dávce elastinu v každé kapce, 0,043 mg čisté aktivní látky, se významně zvyšuje pružnost pleti. Použití: Smíchejte jednu až dvě kapky s pleťovým krémem nebo aplikujte dvě až tři kapky přímo na obličej před nanesením séra či krému.