12. května 2021 13:37

Jaký jste typ hráče počítačových her? Poradíme vám, jak se stát tím nejlepším

Stejně jako se počítačové hry dělí do různých kategorií, i mezi jejich hráči existují různé typy, které mají určité společné rysy. Kam podle vás patříte vy? Jste spíše sváteční hráč nebo propaříte dny i noci?

Ať už se poznáte v jakékoliv charakteristice, jedno je jisté. Jakmile máte kvalitní technické vybavení od jednoho z předních výrobců počítačů, jakým je Lenovo, máte oproti ostatním jednoznačně navrch. Existují totiž modely počítačů, které jsou zkrátka stvořeny pro výhru v každé hře.

  1. Sváteční hráč Pro svátečního hráče je hraní her pouze jedním z mnoha způsobů relaxace. Počítačové hry hraje, protože ho baví, nebo si chce zkrátit volnou chvíli, nicméně herní svět ho vůbec nezajímá a ani se v něm neorientuje. Většina svátečních hráčů hraje pouze na mobilu, ale nebrání se ani hrám na svém pracovním notebooku.
  2. Nonstop player Nonstop player je přesným opakem svátečního hráče. Hraní her obětuje veškerý svůj volný čas, pečlivě si vybírá především náročnější hry a v jejich prostředí žije svůj paralelní život. Dává si navíc záležet na tom, aby ho neomezovalo jeho vybavení po technické stránce, takže sleduje dětí v IT a počítačové novinky, které se objeví na našem trhu, musí okamžitě vyzkoušet.
  3. Spoluhráč Spoluhráč nikdy nehraje sám, takové hry ho ani nebaví. Příliš mu nezáleží na tom, jaké hry hraje, ale aby je měl s kým hrát, což naštěstí v dnešním online světě není problém v kteroukoliv denní i noční dobu. Často si tak nahrazuje své reálné sociální kontakty. Aby ho však ostatní brali vážně, potřebuje mít dobré zázemí, které mu umožní ukázat jeho hráčské dovednosti v tom nejlepším světle.
  4. Stavitel či ničitel Stavitelé i ničitelé vnímají hraní her jako prostředek k vlastnímu vyjádření. Buď mají potřebu budovat a stavět, avšak v reálném světe tuto možnost nemají, nebo naopak potřebují dát volný průchod svým negativním emocím, které si ve svém virtuálním světě vybíjí. V obou případech jde o hraní graficky náročnějších her, které vyžadují odpovídající technické vybavení.
  5. Hráč odborník Hráč odborník hraje počítačové hry celý svůj život. Každou hru zná jako své boty, ví o každé novince, která se chystá, a přitom se vyzná ve všech herních titulech z minulosti. O své názory a zkušenosti s hraním se rád podělí v recenzích, kde samozřejmě nehodnotí pouze hry, které hraje, ale i zařízení, které k tomu používá.

Nedělejte kompromisy, staňte se vítězem v jakékoliv hře

Společnost Lenovo se svojí herní řadou Legion potěšilo již mnoho vášnivých hráčů, kteří v zápalu boje opravdu nechtějí dělat kompromisy a hlavně neradi prohrávají. Ve výsledku nezáleží na tom, jaký typ hráče přesně jste, ale zda vás hraní počítačových her baví. V každém případě není na škodu vyzkoušet model počítače, který přináší výkon pro hráče každé úrovně. Příkladem za všechny je Lenovo Legion 5 Pro, který disponuje procesory AMD Ryzen 5000 H, grafikou NVIDIA GeForce RTX 30 a volitelným SSD diskem.

Výhodou notebooků Lenovo Legion je navíc i to, že nemusí sloužit jen jako herní zařízení. Svůj špičkový výkon nedávají navenek nijak okázale najevo, naopak díky svému minimalistickému designu působí nenápadným byznysovým dojmem, takže je lze bez problému využít i při práci nebo při studiu. Lenovo Legion 5 Pro v tomto ohledu není výjimkou. Zároveň je vybaven přelomovým systémem chlazení, který zvládne jakoukoliv zvolenou konfiguraci. Lenovo Legion 5 Pro byl jednoduše stvořen pro výhru v každé hře. S aplikací Lenovo Vantage for Gaming, která v mnohém usnadňuje ovládání zařízení, si skvělý herní zážitek může užít úplně každý.