19. srpna 2021 10:08

Jak udržet pleť ve formě v době stresové?

Signálů, že s vaší psychikou není něco v pořádku, vám tělo dává hodně. Jedním z těch, které určitě nepřehlédnete, je změna kvality pleti. Jak si ji i v dnešních dnech udržet ve skvělém stavu?

Doba je zlá, přesto není na místě rezignovat na vzhled. Jak tvrdí moje kamarádka – i tepláky připravené pro domácí výuku nosí značkové a není dne, kdy by se doma nenalíčila. Protože je přesvědčena o tom, že nicota by zachvátila její mysl i styl, kdyby si nějaký neudržovala (toto rčení ovšem pochopí jen ti, kdo vyrůstali na filmu Nekonečný příběh).

Pravdu má, Dagmar moje. Já se kromě luxusních tepláků snažím luxusně pečovat také o pleť. Všimla jsem si totiž, že potřebuje mnohem víc péče než v dobách, kdy svět funguje, jak má. A ne, nepovažuji to za zbytečné rozmazlování ani malicherné řešení nicotností, kdy svět se zmítá na pokraji apokalypsy. Jsem totiž přesvědčena o tom, že svět rozdělený do filmových záběrů se právě teď nachází v okamžiku, kdy na scénu vstupuje Jason Statham, Vin Diesel nebo další hrdina. A na toho je třeba být připravena. Nebo máte pocit, že ženy, které tyto superhrdiny obklopují a se záchranou planety jim pomáhají, o sebe nedbají? Já ne.

Ale k meritu věci. Potřebuju mít pleť nezašedlou starostmi, co bude zítra. Ani hrůzou z pohledu na pana ministra, co pěkného nám zase oznámí v době mírně zpožděné od oznámeného projevu k národu českému. K tomu se mi hodí Supradose Vitamin C – koncentrát, který dodá pleti jiskru a styl.

Taky je třeba používat přípravky řady Purete. Pro pleť, která je stresem plná akné, nefunguje, jak má, a začíná se v určitých partiích vysušovat. Takže jí dodám, co potřebuje, a budu krásná za všech okolností.

Kromě dalších nešvarů si okusuji rty v situacích, kdy se necítím komfortně. Ty následně praskají, a vůbec nevypadají vábně. Magnificent Lip Balm je řešením.

V době, jako je ta dnešní, přemírou starostí zkrátka nespím. A pleť se povoluje, kontury mizí. Na to je třeba povolat dalšího bojovníka. Antifatigue Absolute Masque. Díky ní je pleť stále odpočinutá, pružná a pevná. Navíc na takto připravené pleti skvěle drží make-up.

Podtrženo, sečteno: Pleť i organismus každého z nás na stres reagují jinak. Takže je fajn dohodnout si konzultaci u odbornic v INSTITUTu Orlane a dojít si pro radu, co se sebou. Když se budete cítit skvěle, i problémy, které se před vámi nevyhnutelně vrší, vám budou připadat menší. Zkrátka proto, že krásným ženám leží svět u nohou. Na to myslete, až budete místo chvilky péče o sebe věnovat čas čemukoli jinému. Nedělejte to, protože zdravý a spokojený musí být především kapitán, pak se v pořádku dostane do cíle i celá posádka.

A navíc – z akčních filmů jistě víte, že svalnatí sexy zachránci si žen bez jiskry v oku, mladistvé pleti a pevného dekoltu zkrátka nevšímají. Tak i to připočítejte na misku vah, proč je třeba o sebe dbát.

Autor: Klára Kotábová

Více na orlaneinstitut.cz, kde najdete i e-shop. Vybrané přípravky značky Orlane zakoupíte také ve vybraných prodejnách sítě lékáren Lemon (lekarnalemon.cz), případně na letišti v prodejnách Aelia Duty Free Shop.