17. července 2019 16:56

Jak poznat její rodiče...

Najít tu pravou není vůbec špatné. Postupně zdoláváte jednu metu za druhou (rande, polibek, sex, společné noci, představení přátelům). Podvědomě ale cítíte, že to nejtěžší vás teprve čeká v okamžiku, kdy vaše milovaná a jediná přijde s tím, že vztah natolik pokročil, že nastal čas seznámení se s rodiči.

V té chvíli si sebevětší tvrďák uvědomí, že přišel čas pravdy. Pokud totiž zrovna nechodíte s dámou, kterou její rodiče nejsou schopni přes veškeré vynaložené úsilí udat a budou vás tudíž považovat za mesiáše, musíte počítat s tím, že proti vám stanou těžcí a silně zaujatí soupeři hodnotící každý váš krok. Na vás pak bude přesvědčit je o tom, že si jejich dcera opravdu, ale opravdu nemohla vybrat lépe.

Těžko na cvičišti

Prvnímu setkání s rodiči musí předcházet důkladná příprava. V první řadě poslouchejte velmi pozorně partnerku, snažte si zpracovat a uložit do své mysli co nejvíc získaných údajů. Určitě se dozvíte, že oba rodiče jsou skvělí. Strategicky důležité je pak zejména v dnešní době, kdy ten, kdo nedemonstruje, automaticky fandí Babišovi, Benešové a Zemanovi, znát politické preference stvořitelů partnerky. Před schůzkou musíte rovněž znát jméno oblíbeného sportovního klubu otce, nejvyšší dosažený stupeň vzdělání rodičů, kam jezdí na dovolenou. A zkuste rovněž vyzvědět, jaké jídlo hodlá maminka v případě, že k setkání dojde na půdě rodičů, připravit. I láska k jejich dceři totiž prochází žaludkem. Láska je láska, ale koprovou omáčku bych nepozřel ani v okamžiku, kdyby ve hře byla jediná dáma mého srdce, díky které jsem se naučil prát ložní prádlo, regulovat sání vysavače a používat ekologický program na myčce.

Místo činu

Pokud se vám podaří prosadit neutrální území, nejlépe restauraci, vedete 1:0. Výběr nechte jednoznačně na rodičích, případně partnerce. Zbavujete se tím odpovědnosti za prostředí, menu či obsah vinného lístku. Je ovšem důležité dojednat placení. Z logiky věci by měla být platba na vás, na druhou stranu by to rodiče, zejména otec, neměli brát jako jistou formu degradace. Vyjednávací pozicí pověřte partnerku.

První dojem

Přestože jste stoupencem vkusně roztrhaných džínů, triček s logem oblíbené kapely či krvácejících lebek, na první schůzku s rodiči se doporučuje „business casual.“ Malý dárek v podobě kytice, případně láhve vína rozhodně neuškodí. Stisk ruky musí být pevný, nikoli však zničující. Potenciální příbuzné oslovujte pane a paní, dopředu si zjistěte případné akademické tituly.

Při úvodní komunikaci s rodiči partnerky se jeví jako důležitá schopnost zahrát drobnou nervozitu, protistranu potěší, alespoň v této fázi, pocit převahy. Usmívejte se, zároveň se však tvařte mírně nejistě. Čiňte tak, přestože blízká setkání tohoto druhu absolvujete minimálně podesáté a po deseti minutách konverzace je vám jasné, že si potenciální tchyni můžete namazat na chleba.

Konverzace

Vycházejte z toho, že díky partnerce o vás vědí rodiče všechno. Přesněji řečeno, vědí to, co jste o sobě partnerce sdělil. Proto si některé věci nechejte pro sebe. Je totiž rozhodně přijatelnější vést konverzaci na téma sport, životní styl či společenský život než odpovídat na otázky spojené většinou s bývalými ex. Buďte zdvořilí i v okamžiku, kdy cítíte, že míra verbální agresivity dosahuje únosné míry. V takových případech se dívejte partnerce do očí, držte ji za ruku při vědomí toho, že pomsta nemusí, ale může být slavná. A že na začátku vyhraných válek mnohdy bývají prohrané bitvy.