6. ledna 2020 13:46

Hotel THERESA: Oáza pohody pro pravé pohodáře

Zillertalské údolí zná asi každý Čech, který je aspoň trochu sportovcem. V zimě tady najdete několik lyžařských arén, po celý rok pak krále mezi ledovci Hintertux, který je pro lyžaře otevřený 365 dnů v roce. Na jaře, v létě a na podzim se údolí zase stává rájem pro cyklotúry, horskou turistiku a několik let i exkluzivní golf. Nový golfový areál Zillertal se totiž v průběhu nedlouhé doby vyhoupl na úplnou špičku rakouských golfových hřišť. A pokud jde

Pokoje

Hotel Theresa nabízí elegantní, luxusně zařízené pokoje a suity od 27 m2 až po 80 m2. Téměř žádný z nich není stejný. Některé se chlubí stylem venkovské usedlosti, jiné například vířivkou a panoramatickým výhledem.

Svět lázní

V hotelu Theresa mají hosté k dispozici tzv. Granderovu vodu – tekoucí, čistou, pramenitou a plnou minerálů. Má výborné účinky na lidský organismus. A pak jsou tady samozřejmě bazény. Panoramatický bazén se slanou vodou v zahradě má teplotu 35 °C. Je z něj úchvatný výhled na Zillertalské Alpy. Panoramatický krytý bazén s protiproudem má teplotu 32 °C. Bazén s horkou vířivou vodou má teplotu 36 °C. Třešničkou na tomto zdravém dortu je venkovní bazén s vodou celoročně vyhřívanou na 32 °C. Voda, ve které se vznášíte v kontaktu s přírodou, je neobvykle sametová. Obsahuje hlavně kyslík a ozon a téměř žádný chlor. K tomu všemu ještě před pár lety rodina Eggerů přidala pátý, celoročně vyhřívaný bazén v zahradě pro milovníky ostrého plavání s úctyhodnou délkou 25 metrů.

V samotném spáčku nechybí nic z klasické nabídky pro náročného hosta: finská a alpská sauna, biosauna, osmanské parní lázně, bylinkové parní lázně, římské lázně a infrasauna. Po celý den jsou k dispozici ovocné šťávy, bylinkové čaje i ovoce. Celkem tady pro maximální počet 130 hostů tedy máme 3500 m2 THERESA-SPA, 5 bazénů (3 celoročně vyhřívané venkovní a dva vnitřní), 7 saun a 5 odpočinkových prostor.

Fitness studio

I nám se stalo, že jeden den bylo počasí naprosto příšerné. Nikam se nám nechtělo. I to se na horách stává. Žádná zahálka! Namísto dopoledne na kolech jsme si střihli dvě hodiny ve výborně zařízeném fitku, kde je vše, co je potřeba, a to na ploše úctyhodných 160 m2. Trenéra jsme nepotřebovali, v tělocvičnách jsme přece jako doma. Popravdě řečeno, dnes už si stěží dovedu představit luxusní hotel v horském prostředí bez skvěle zařízeného fitness centra.

Zlatý hřeb každého dne – kulinářské požitky

V hotelu Theresa s jídlem nikdo nespěchá, protože mnoho hostů se sem pravidelně vrací kvůli labužnickým rozkoším, které je tu očekávají. Jídlo je opravdu na ojedinělé úrovni i na rakouské poměry. V kuchyni vládne diplomovaný dietní kuchař a výživový poradce Stefan­ Egger, který používá pouze čerstvé produkty od místních sedláků anebo z Theresiných loveckých revírů či ryby z okolních jezer. Jeho jídla jsou vynalézavá, originální, skvěle vypadají a ještě lépe chutnají. A s vínem vám poradí další z rodiny Eggerů – zkušená sommeliérka Theresa. Vinný lístek je rozsáhlý a pečlivě propracovaný, takže Theresiny rady budete potřebovat. Hotel Theresa je ráj všech gourmetů.

Znal jsem člověka, který sem jezdil pravidelně a po celou dobu pobytu se z něj nehnul. Nechodil lyžovat, nejezdil na kole, nedělal výšlapy. Dopoledne strávil dvě hodiny na opulentní snídani, pak byl v některém z bazénů, mezi jednou a pátou si vychutnával salátky, polévky, různé mlsoty a zákusky na zahradě (ty jsou součástí polopenze) a před perfektní večeří si zašel do sauny a na masáž. Tvrdil mi, že pokud jde o přírodu, stačí mu úžasný panoramatický výhled na Alpy všude kolem. A přitom na sobě neměl ani gram nadbytečného tuku. Nechápu. Lidé jsou prostě různí...

Harley-Davidson – klidně se projeďte

Já jsem to sice nedal, protože na motorce se necítím moc jistě, ale kdo chce, může si v hotelu­ Theresa bezplatně půjčit klasický motocykl Harley-Davidson a poznávat Zillertal z jiné perspektivy než na kole. Mí kamarádi si to vyzkoušeli a byli nadšení.

Sport v létě

V údolí – a v okolí hotelu – můžete dělat všechno, včetně letního či podzimního lyžování na ledovci Hintertux. Můžete si vybrat cyklotrasy a jezdit na kole, vyzkoušet si severskou chůzi neboli nordic walking, zahrát si tenis na kurtu, který patří hotelu, zastřílet si z luku či kuše nebo vyrazit na horskou túru se zkušeným průvodcem. Všechno, co potřebujete, vám zdarma půjčí v hotelu: kola, přilby, ruksaky, hole, mapy, pohorky. Anebo si dáte plážový volejbal. Jediné, co dosud chybělo, byl golf. A ten už opravdu nechybí, protože nový golfový areál je na nejvyšší evropské úrovni. Uchází se dokonce o pořádání Ryder Cupu.

Tak to je zatím z hotelu Theresa vše. Ať už chcete lyžovat, hrát golf, jezdit na kole, chodit na túry, anebo jen relaxovat, toto je místo, kde se plní všechna přání a kde si nebezpečně zvyknete na to, být hýčkáni. A klidně se podívejte na www.theresa.at, uvidíte, že nelžu.