15. prosince 2021 14:29

Dokonalé oholení během chvilky

Na konci listopadu jsme do Playboye dostali nabídku vyzkoušet na vlastní vous nejnovější holicí strojek od Braunu. Jeho vlajkovou loď Braun Series 9 Pro provázejí snad jen samé superlativy, a tak jsme na nabídku samozřejmě kývli…

Nejdřív musím předeslat, že nejsem zrovna prototyp muže, který je každý den oholený dohladka. Prostě jsem se rozhodl brát do ruky holítko dvakrát do týdne. Před pár lety jsem se holil jen frézkovými strojky, s těmi planžetovými jsem dobrou zkušenost neměl. A i tak jsem musel brát do ruky strojek s několika břity, abych se zbavil všeho chlupatého hlavně na krku dohladka.

Příležitost vyzkoušet strojek přišla v pravý čas, neboť končil movember, takže opravdu zatěžkávací zkouška. A jelikož strojek dorazil začátkem prosince a já s tím počítal, ještě jsem to Braunu chtěl ztížit natolik, že jsem se posledních 14 dnů před akcí přestal holit úplně. Samozřejmě za protestů mé ženy.

Tak pojďme na to. Zastřihovač ProLift, který je vyvinut tak, aby šetrně oholil nepoddajné jednodenní, třídenní nebo i týdenní strniště, se do víc než měsíčního kníru zakusoval s vervou a má měsíční chlouba mizela jako pára nad hrncem. A stejné to bylo i se zbytkem porostu. Čekal jsem problém trochu na krku, kde si vousy po nějaké době dělají, co chtějí. Občas si hrají i na schovávanou, když se vehementně chtějí vrátit zpět do pokožky. Ale ani tady nebyl sebemenší problém a já si najednou už nepřipadal jako jeskynní muž. Pak už jen stačilo vše dooholit pomocí unikátní sonické technologie strojku, která díky deseti tisícům mikrovibrací šetrně zachytí víc vousů. A k mé radosti i na mém problematickém krku. Tady jsem využil další novinku v podobě přepínače na precizní holení, který uzamyká hlavu holicího strojku, a umožní tak snadno zachytit nepoddajné vousy. Celé holení bylo jednoduché a k pokožce šetrné a já, odmítač pravidelného holení, jsem se přistihl, že mě to i bavilo.

Jediné, co jsem nevyzkoušel, je vodotěsnost strojku a možnost použít gel nebo pěnu při holení za mokra. Z jediného důvodu – ve sprcháči prostě zrcadlo nemáme. To, že Braun Series 9 Pro je dodáván s čisticí stanicí, která strojek automaticky nabije a hygienicky vyčistí, promaže a vysuší, je samozřejmost, ale třešinkou na pomyslném dortu je pouzdro. Jedná se o první nabíjecí pouzdro na světě a jeho jedinečnost spočívá v tom, že integrovaná Li-Ion baterie nabije strojek na šest týdnů bez nutnosti připojovat kabel. To ale vyzkouším až jindy.

Na závěr musím přiznat, že nový holicí strojek Braun Series 9 Pro s výrazně vylepšeným holicím systémem je opravdu výjimečně šetrný k pokožce. Dobrý dárek pro všechny muže od firmy Braun, která letos slaví sté výročí.

Více na www.bodylovers.cz